Nowy numer 8/2021 Archiwum

Na scenie też można doświadczyć Boga przejdź do galerii

Spośród prawie 50 startujących, jury XIV Regionalnego Konkursu Poezji Religijnej im. Heleny Kmieć w Libiążu wybrało 7 kwietnia najlepszych recytatorów w czterech kategoriach wiekowych.

Jak podkreśla Anetta Szewczyk, dyrektor Zespołu Szkół Katolickiego Stowarzyszenia Wychowawców w Libiążu i organizator konkursu, rywalizacja na scenie to tylko jeden z elementów corocznego spotkania.

- Wszystko jest po to, żeby zobaczyć, że Bóg jest bardzo ważny w naszym życiu i możemy Go doświadczać w różny sposób - mówi A. Szewczyk. - To także szkoła. Młodsze dzieci słuchają tych starszych, uczą się jak wygląda recytacja, co jest istotne, na co zwrócić uwagę. Ci starsi mogą natomiast dostrzec wdzięczność i prostotę, która jest w małym dziecku - dodaje.

Do konkursu zgłosili się w tym roku uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych m.in. z Libiąża, Trzebini, Niepołomic czy Lublińca. Przyznano 13 nagród w czterech kategoriach oraz (dwie nagrody ex aequo) oraz dwa wyróżnienia (szczegółowe wyniki poniżej). W czasie, gdy jury podejmowało ostateczną decyzję, uczestnicy konkursu obejrzeli przygotowaną przez Antoniego Buchałę adaptację "Potopu" Henryka Sienkiewicza.

Od tej edycji libiąskiemu konkursowi patronuje Helena Kmieć, młoda wolontariuszka, która w styczniu została zamordowana podczas wyjazdu misyjnego do Boliwii.

- Helenka Kmieć była naszą uczennicą i sama występowała w tym konkursie. W szóstej, powiatowej edycji zdobyła wyróżnienie, a dwa lata później zajęła pierwsze miejsce - przypomina Anetta Szewczyk, która otwierając konkurs przypomniała biografię wolontariuszki. - Właśnie taka osoba jest godna naśladowania. Ona pokazuje, że można być otwartym, dobrym, miłym, uśmiechniętym, spełniać się, osiągać sukcesy. Taka była Helenka i tego życzyłam uczestnikom - podkreśla dyrektor Zespołu Szkół KSW w Libiążu.

Szczegółowe wyniki konkursu na kolejnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama