Nowy numer 28/2018 Archiwum

Królu niebios, królu znieważony przejdź do galerii

Górale z parafii św. Marii Magdaleny w Poroninie przeszli ulicami swojej miejscowości w nabożeństwie Drogi Krzyżowej.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Poronina odbyło się 7 kwietnia wieczorem. W tym roku górale modlili się na ulicach Tatrzańskiej i Majerczykówce.

Ksiądz proboszcz Stanisław Parzygnat odczytał rozważania inspirowane przez św. Brata Alberta, które zawarł w obrazie "Ecce Homo". "Królu niebios, cierniem ukoronowany, ubiczowany, w purpurę odziany, Królu znieważony, oplwany, bądź Królem i Panem naszym tu i na wieki" - modlił się święty od bezdomnych.

Poszczególne grupy parafian: rodziny, władze samorządowe, strażacy, służba liturgiczna, róże różańcowe, młodzież, dzieci, siostry zakonne, kapłani - nieśli drewniany krzyż do kolejnych stacji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma