Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Piruety na lodzie

Na nowotarskim lodowisku królują nie tylko hokeiści. Okazuje się, że w małych góralach drzemią talenty związane z jazdą figurową.

Pokaz jazdy figurowej na lodzie w wykonaniu grupy Podhalańskiego Klubu Łyżwiarstwa Figurowego "Zwyrtany" zakończył w sobotę 8 kwietnia tegoroczny zimowy sezon na nowotarskim lodowisku.

Dzieci zebrały wiele oklasków od publiczności. 

Na lodzie pojawiła się także instruktorka, trenerka i zawodniczka z wieloma sukcesami na koncie, Dorota Pieńkoś. - Nauka dzieciaków przebiega znakomicie. Mali górale mają w sobie zaciętość i łatwo nie odpuszczają - mówiła, dodając, że już dziś zaprasza wszystkich na nowy sezon.

- Zaczynamy we wrześniu, kiedy tylko tafla lodu będzie gotowa, ale trenować, np. na rolkach, będziemy już w lecie - zapewniała.

Swoimi umiejętnościami na lodzie mogą nawet popisać się dzieci już od 3 roku życia.

Kwiecień 2017 r. to ważny miesiąc w historii Podhalańskiego Klubu Jazdy Figurowej na Lodzie. - Staliśmy się już formalnie stowarzyszeniem, wszystkie dokumenty są podpisane i złożone w nowotarskim magistracie. Mamy nadzieję na jak najlepszą współpracę z miastem - podkreśla łyżwiarka.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma