Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Palmy pod Tatrami przejdź do galerii

Górale z parafii w Miętustwie palmy zawsze przygotowują własnoręcznie.

- Cieszę się, że ta tradycja jest wciąż bardzo żywa, a całe rodziny angażują się, aby na Niedzielę Palmową zrobić piękną palmę - mówi ks. Janusz Rzepa, proboszcz z parafii NMP Królowej Polski w Miętustwie, w dekanacie Czarny Dunajec.

Palmy były poświęcone na uroczystej Mszy św. o godz. 11. Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na moment, który był wyczekiwany przede wszystkim przez najmłodszych parafian, czyli konkurs na palmę wielkanocną.

W jury zasiedli ks. Karol Paluch, wikariusz w Miętustwie i parafianka Zofia Szwajnos, grafik i fotograf "Tygodnika Podhalańskiego".

Zadanie mieli trudne, bowiem w kościele wyrósł piękny las palm, wykonanych tradycyjnymi metodami z roślin i krzewów rosnących na Skalnym Podhalu. Kiedy już wybrali tą najpiękniejszą, najoryginalniejszą czy tą, której przygotowanie zabrało najwięcej czasu, z dobrymi wiadomościami dla wszystkich pospieszył ks. proboszcz i przyznał pozostałym wyróżnienia. A te okazały się być bardzo słodkie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma