Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Jezus upadał na Krupówkach przejdź do galerii

Górale z Zakopanego przeszli przez miasto w Drodze Krzyżowej, która wiodła przez znany tatrzański deptak.

Setki osób uczestniczyły 9 kwietnia wieczorem w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, która rozpoczęła się w sanktuarium Najświętszej Rodziny na zakopiańskich Krupówkach. Wierni przeszli słynnym deptakiem do kościoła Świętego Krzyża. Krzyż przekazywali sobie przy poszczególnych stacjach m.in. uczniowie zakopiańskich szkół, kapłani, dzieci.

Podczas trwania nabożeństwa wielu turystów przebywających w tym czasie na Krupówkach dołączało się do wiernych, idących za krzyżem.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w centrum Zakopanego odbywa się już od kilku lat. Słynnym deptakiem przejeżdżają również jeźdźcy z banderii konnej w czasie trwania procesji maryjnych, organizowanych przez sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma