Nowy numer 3/2021 Archiwum

Od wiedzy do inspiracji

Tatrzański Park Narodowy współpracuje z Rocky Mountain National Park w Stanach Zjednoczonych.

W Zakopanem odbywa się dziś konferencja "Od wiedzy do inspiracji - nowoczesne metody edukacji w obszarach cennych przyrodniczo". Uczestniczą w niej przedstawiciele Tatrzańskiego Parku Narodowego i Gór Skalistych w Stanach Zjednoczonych. Konferencja rozpoczęła się od podsumowania dotychczasowej 10-letniej współpracy.

- Jesteśmy zachwyceni współpracą z Tatrzańskim Parkiem Narodowym i parkiem na Słowacji. Czujemy ducha wspólnoty w waszych górach, o którym wiedzą nasi urzędnicy w samym Waszyngtonie - mówił Walter Braunohler, konsul generalny USA w Krakowie.

- Przez dekadę współpracy z Parkiem w Górach Skalistych w Stanach Zjednoczonych udało nam się wdrożyć dwa największe programy związane z wolontariatem i edukacją - wspominał Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN. Chodzi o wolontariat dla Tatr i program "Przyjaciel gór" przeznaczony dla dzieci i rodzin,

- Uczymy się od siebie, jak podchodzić do rozwoju turystyki, czerpiemy doświadczenie także w aspekcie badań naukowych - mówiła z kolei Darla Sidles, dyrektor Rocky Mountain National Park. Głos zabrał także Pavol Majko, dyrektor Tatranskiego Národnego Parku na Słowacji.

Do Zakopanego przyjechali przedstawiciele różnych instytucji i samorządów oraz Lasów Państwowych.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama