Nowy numer 42/2021 Archiwum

Zapisz się do Szkoły Ducha Świętego

Czego będzie się można w niej nauczyć? Przede wszystkim tego, jak w codzienności współpracować z Duchem Świętym i jak żyć według wskazań Jezusa.

Ta wyjątkowa szkoła - miejsce zjednoczonych rodzin, wolności od depresji i uzdrowienia z raka - w Krakowie trwać będzie tylko przez trzy dni - od 1 do 3 maja. Jak zapewniają organizatorzy, czyli powstała w 2010 r. w Lublinie i działająca obecnie w całej Polsce wspólnota Armia Dzieci, nie ma życia bez uwielbienia, dlatego to właśnie uwielbienie będzie jednym z najważniejszych punktów programu spotkania. Nie zabraknie też konferencji - wygłoszą je Anna Saj (doktor teologii i założycielka Armii Dzieci) oraz Maria Vadia - katolicka misjonarka z USA. Liturgii przewodniczyć będzie ks. Sławomir Pawłowski SAC.

- Chcemy tworzyć środowisko wiary, która umacnia człowieka w spotkaniu z Bogiem, dlatego uczymy się uwielbiać Boga tak, jak mówi Jego słowo. Maria Vadia zwraca dużą uwagę na to, że kiedy oddajemy Bogu chwałę, On objawia swoją obecność i daje się poznać - tłumaczy Paweł Skrzek z Armii Dzieci.

W ubiegłym roku w krakowskiej Szkole Ducha Świętego (która była wtedy Szkołą Uzdrowienia) wzięło udział ok. 700 osób - przede wszystkim rodzin z dziećmi. W tym roku liczba uczestników spotkania będzie pewnie podobna. - Ważną zasadą jest to, że w szkole uczestniczą rodzice razem z dziećmi, tylko podczas konferencji rodzice zostają sami, a dzieci mają wtedy zapewnioną opiekę, np. biorą udział w zajęciach biblijnych - wyjaśnia P. Skrzek.

A jak wspominają szkołę ci, którzy już się w niej uczyli? - Od kilku tygodni byłem w ciężkiej depresji - czułem niechęć do życia, nic mi się nie chciało. Wylądowałem w szpitalu psychiatrycznym. Tutaj (w szkole) znalazłem się nieprzypadkowo - wezwał mnie tu Pan - opowiada Piotr. Gdy przyjechał, akurat trwała modlitwa za osoby, które były w depresji. - Mój stan całkowicie się zmienił. Gdy wracałem z przepustki do szpitala, byłem pełen radości, pokoju i Bożej obecności. Budziłem się już z chęcią do życia, widziałem jego sens - dodaje.

Szczegółowe informacje - także dotyczące zapisów na szkołę - można znaleźć na: www.szkoladucha.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama