Nowy numer 24/2018 Archiwum

Rewolucja kolejowa na trasie Chabówka-Zakopane

Jeszcze w tym roku mogą ruszyć prace na szlaku kolejowym do stolicy polskich Tatr, warte aż 330 mln zł.

PKP Polskie Linie Kolejowe SA ogłosiły przetarg na modernizację linii z Chabówki do Zakopanego - planują podpisać umowę (w trybie "projektuj i buduj") na prace na odcinku Chabówka-Zakopane jeszcze w 2017 r. Roboty powinny się zakończyć w 2021 r. Inwestycja pochłonie 330 mln zł.

Według planów, przebudowanych zostanie 18 mostów, zwiększy się też bezpieczeństwo na 62 przejazdach kolejowo-drogowych. Ponadto zmodernizowane będą perony na 12 stacjach i przystankach, m.in.: Raba Wyżna, Sieniawa, Lasek, Szaflary, Biały Dunajec, Nowy Targ, Poronin, Zakopane.

Na 44 km trasy kolejowej zostaną również całkowicie wymienione tory, a także zwiększą się bezpieczeństwo i sprawność urządzeń sterowania.

Niestety, PKP wspólnie z miastem Nowy Targ nie przedstawiły - w ramach tego projektu - żadnych informacji w sprawie przejazdu kolejowego na ul. Ludźmierskiej w stolicy Podhala. Tworzą się tam bowiem gigantyczne korki, kiedy szlaban jest zamknięty. Udrożnienie ruchu zajmuje potem wiele minut.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma