Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Pełne samoloty do Porto

W kwietniu 2017 roku krakowskie lotnisko obsłużyło 486 288 pasażerów, w porcie miały miejsce 3904 operacje lotnicze. Rekordy popularności bije połączenie do Porto w Portugalii.

- Tylko z nowych połączeń skorzystało w kwietniu ponad 25 tysięcy pasażerów. A najwięcej z nich, ponad 6 tysięcy pasażerów, skorzystało z oferowanego 6 razy w tygodniu połączenia eurowings do Düsseldorfu. Dużą popularnością cieszyły się także połączenia easyJet do Francji (Lyon) i Wielkiej Brytanii (Londyn Gatwick) oraz tegoroczna nowość, połączenie: Ryanair do Portugalii (Porto). Na tych trasach samoloty latały wypełnione niemal do ostatniego miejsca - mówi Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

- Za nami Routes Europe, czyli największe forum lotnicze w Europie. Podczas kilkudziesięciu spotkań z przewoźnikami, przedstawicielami lotnisk i firmami z branży lotniczej rozmawialiśmy o dalszym rozwoju siatki Kraków Airport, podnoszeniu jakości obsługi oraz promocji Krakowa i Małopolski - dodaje Radosław Włoszek.

Od stycznia 2017 r. z krakowskiego lotniska skorzystało o 250 tysięcy pasażerów więcej niż w roku ubiegłym, co przekłada się na liczbę niemal 1,65 mln pasażerów.

W kwietniu punkty informacji lotniskowej zostały doposażone w stałe pętle indukcyjne dla pasażerów z niepełnosprawnością narządu słuchu. Jest to urządzenie, dzięki któremu osoba, która posiada aparat słuchowy wyposażony w odbiornik pętli indukcyjnej, słyszy głos pracownika informacji bez szumów w tle.

W kwietniu ruszyła 9. edycja konkursu grantowego "Wspieramy Sąsiadów". Do 8 maja Kraków Airport czeka na projekty, które mogą przyczynić się do rozwoju społeczności oraz gospodarki w gminie Zabierzów oraz w gminie Liszki. W konkursie mogą wziąć udział organizacje i instytucje, które mają siedzibę w gminach Zabierzów lub Liszki, a zaplanowany projekt będą realizować na terenie tych gmin.

Kraków Airport został też głównym sponsorem III Archidiecezjalnego Konkursu Gazetek Parafialnych im. ks. prałata Tadeusza Juchasa. Port ufundował wspólnie z przyjaciółmi z Francji cztery bilety na połączenie Kraków - Lourdes - Kraków, a także nagrody rzeczowe i portowe niespodzianki.

13 maja na lotnisku w Krakowie będzie gościł metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, który poświęci odnowioną kaplicę. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama