Nowy numer 45/2018 Archiwum

Baju, baju w bajkowym raju

Poniedziałkowe zajęcia w Samorządowym Przedszkolu w Czarnym Dunajcu były wyjątkowo długie. Dzieci, rodzice, przedszkolanki uczestniczyli wspólnie w bajkowym eksperymencie.

Piękne zasłony na oknach, zwisające lampiony, niezwykle kolorowe stroje maluchów. Wnętrze przedszkolnej szatni było nie do poznania. A to wszystko za sprawą spotkania czytelniczego, które zostało zorganizowane po raz pierwszy. - Książka to wspólne spędzanie wolnego czasu, dzięki niej przenosimy się wszyscy w krainę wyobraźni. Chodziło też o to, aby trochę odstresować rodziców - mówi Anna Kaczmarczyk, dyrektor przedszkola. Udało się znakomicie.

Prowadzący spotkanie Adam Szafraniec z żoną, z którą tworzy Bajkową Kapelę, zabrał licznie zgromadzonych miłośników bajek w ich świat. Fabuła odbiegała jednak od znanych wersji - wszystko działo się w Nowym Targu czy Czarnym Dunajcu.

- Na pewno jeszcze wrócimy do naszego bajkowego eksperymentu. Jest potrzeba takich spotkań, takich form mówienia o książce - podkreśla A. Kaczmarczyk. Spotkanie czytelnicze było także okazją do podziękowania za pracę dyrektor Gminnej Biblioteki w Czarnym Dunajcu, która mieści się w budynku przedszkola.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy