Nowy numer 45/2018 Archiwum

Marek Mikos rekomendowany na dyrektora Starego Teatru

To decyzja komisji konkursowej. Jeśli nominację podpisze minister kultury Piotr Gliński, Marek Mikos zastąpi na tym stanowisku Jana Klatę.

Marek Mikos (ur. w 1959 r. w Krakowie) to dziennikarz, menedżer, animator kultury, autor książek o tematyce teatralnej i krytyk. Ostatnio, w latach 2012-2016, kierował kieleckim ośrodkiem TVP. Wcześniej tę samą funkcję pełnił w latach 2005-2009. W latach 2010-2011 był natomiast kierownikiem literackim Teatru Ludowego.

Rekomendowany na dyrektora Starego Teatru jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie prowadzi zajęcia na studiach dziennikarskich na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II.

Jego zastępcą ds. artystycznych zostałby Michał Gieleta, reżyser, urodzony w 1974 r. w Warszawie. Obecnie pracuje głównie na scenach brytyjskich i amerykańskich. Studiował on m.in. na Uniwersytecie Mediolańskim i Uniwersytecie w Oxfordzie, a spektakle dramatyczne i operowe realizował m.in. w National Theatre Studio, Chicago Opera Theater oraz na West Endzie. Reżyserował także polskie sztuki współczesne.

Kadencja obecnego dyrektora, Jana Klaty, kończy się w sierpniu. Swoje kandydatury na szefa Starego Teatru w Krakowie zgłosiło siedem osób: Jan Klata, Marek Mikos, Paweł Miśkiewicz, Jan Polewka, Adam Sroka, Dariusz Zawiślak i Jacek Zembrzuski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy