Nowy Numer 38/2020 Archiwum

XX Pielgrzymka "Sursum Corda"

W sobotę 3 czerwca górale pójdą w Jubileuszowej XX Pieszej Pielgrzymce "Sursum Corda" z Zakopanego do Ludźmierza. Pielgrzymka wiedzie dokładnie tą trasą, którą w 1997 roku przejechał papamobilem papież Jan Paweł II.

Pielgrzymka rozpocznie się 3 czerwca o godz. 7 rano w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach. Potem pątnicy będą przechodzili przez następujące miejscowości: Kościelisko-Salamandra, Gubałówka, Furmanowa, Ząb, Bustryk, Sierockie, Bańska Wyżna, Bańska Niżna, Szaflary, Maruszyna, Ludźmierz. Na godz. 18 zaplanowano Mszę św. w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala.

Jak zawsze na uczestników pielgrzymki będą czekać mieszkańcy wszystkich wiosek, przez które wiedzie trasa pielgrzymki. Już dziś obiecują, że będą częstować ich napojami. Nie zabraknie też gorących posiłków, a trasa będzie udekorowana papieskimi i maryjnymi chorągwiami, bowiem w 1997 r. swoim papamobilem pokonał ją Jan Paweł II. Papież pozdrawiał wtedy licznie zgromadzonych wzdłuż drogi mieszkańców. 

Warto dodać, że Drogą Papieską przejeżdżają także w pielgrzymce strażacy z całego podhalańskiego regionu, a od kilku lat śladami Białego Pielgrzyma podążają również motocykliści, w tym także ci z grupy "Pasja i Wiara".

Zapisy na pielgrzymkę są przyjmowane w parafiach. Można też zgłosić się do organizatorów przed samym wyjściem na Krzeptówkach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama