Nowy Numer 38/2020 Archiwum

O Maryi przed Dniem Matki

Kolejne "Dialogi u św. Anny" już w czwartek 25 maja. Abp Jędraszewski będzie odpowiadał na pytania związane z objawieniami maryjnymi.

- Przeżywamy 100. rocznicę objawień w Fatimie, które wpłynęły na wiek XX i wpływają na wiek XXI. Spotkanie odbędzie się w przeddzień Dnia Matki, stąd maryjny motyw przewodni - wyjaśnia ks. Piotr Studnicki, rzecznik prasowy archidiecezji krakowskiej.

Spotkanie rozpocznie się o 20.15 i - tak jak do tej pory - będzie się składało z katechezy arcybiskupa, odpowiedzi na pytania przesłane wcześniej oraz pytań, zadawanych na bieżąco przez uczestników "Dialogów".

- Pytania będą zapewne krążyły wokół tego, czy objawienie fatimskie jest przeszłością czy też to przesłanie również na dzisiaj - mówi ks. Studnicki.

Dodaje, że abp Marek Jędraszewski od pierwszego spotkania jest zaskoczony pozytywną atmosferą "Dialogów" i wysoką frekwencją. Przed każdym spotkaniem nadsyłanych jest kilkadziesiąt pytań do metropolity.

- Z jednej strony cieszy, że jest aż takie zainteresowanie. Z drugiej jednak czas jest ograniczony i trzeba wybrać zaledwie kilka pytań, by dać możliwość dojścia do głosu także obecnym w kolegiacie - zaznacza rzecznik archidiecezji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama