Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Nie ukryje się miasto położone na górze!

Już po raz trzeci krakowskie chóry gospel chcą zjednoczyć siły, by zgotować mieszkańcom miasta (choć nie tylko) prawdziwą duchową ucztę, a przede wszystkim, by podczas "Gospel na Skałce" zaśpiewać na chwałę Pana.

28 maja o godz. 15 przestrzeń przy klasztorze oo. paulinów wypełni radosny śpiew aż dziesięciu zespołów występujących na jednej scenie, na Ołtarzu Trzech Tysiącleci: Kraków Gospel Choir, DeocentriCity, Grodzka Gospel, Joyful Voice, Saltrom Gospel Choir, GospelSenior, Mistral Gospel Choir, Gospel Voice Choir, Soul’n’Voices i Młodzieżowy Chór Gospel. Każdy z nich ma wieloletnie doświadczenie w głoszeniu śpiewem Dobrej Nowiny, a wspólnie mogą zdziałać naprawdę wiele.

Jak tłumaczą organizatorzy, koncert "Gospel na Skałce" wywodzi się z "Gospel City", czyli cyklicznej imprezy łączącej krakowskie chóry gospel, a dzięki gościnności ojców paulinów nabiera nowego znaczenia i symboliki. Jak co roku będzie on owocem trzech dni pracy chórzystów i dyrygentów, a warsztaty poprowadzą charyzmatyczni liderzy - Gerald T. Smith i Aleksandra Slawik, którzy zainspirują wszystkich nie tylko swoim kunsztem, ale i pasją tworzenia dla Boga.

Ola Slawik to absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i współzałożycielka Stowarzyszenia Gospel w Krakowie. Wielokrotnie współorganizowała warsztaty gospel w Polsce, a w ostatnim czasie przybliża tę muzykę młodzieży, organizując dla nich tematyczne warsztaty. Od 2002 r. prowadzi chór Joyful Voice. Z kolei Gerald T. Smith to znakomity dyrygent, muzyk, kompozytor i wokalista. Występował na scenach na całym świecie, współpracując z uznanymi artystami, a warsztaty gospel prowadził w wielu krajach - także w Polsce, na zaproszenie Stowarzyszenia Gospel.

Warto dodać, że to religijno-muzyczne wydarzenie, jakim jest "Gospel na Skałce", będzie też czasem celebracji obietnicy "Słowa, które jest oparte na skale".

Współorganizatorem koncertu jest Ośrodek Kultury Norwida, a "Gospel na Skałce", któremu towarzyszy hasło: "Nie ukryje się miasto położone na górze!", jest wydarzeniem towarzyszącym festiwalu 22. Nowohucka Wiosna Muzyczna. Projekt jest współfinansowany z pieniędzy gminy miejskiej Kraków.

Wstęp wolny!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama