Nowy numer 3/2021 Archiwum

Hans Zimmer w Krakowie

To była wyjątkowa, bo prawie trzygodzinna uczta muzyczna dla tysięcy fanów kompozytora znanych ścieżek filmowych.

30 maja wieczorem w Tauron Arenie w Krakowie wystąpił Hans Zimmer. To najbardziej utytułowany kompozytor muzyki filmowej. Człowiek, którego nazwisko zna każdy miłośnik kina i muzyki. Zdobywca wszystkich najważniejszych nagród, w tym Oskara i Złotych Globów.

Hans Zimmer wystąpił w towarzystwie orkiestry, chóru oraz 15-osobowego zespołu, z którym tworzy muzykę do najpopularniejszych produkcji. Razem z kompozytorem wystąpił także gość specjalny - Aleksander Milwiw-Baron, członek zespołu Afromental.

The "Hans Zimmer Live On Tour" został podzielony na dwie części: pierwsza zawierała klasyczne i wszystkim znane partytury z filmów takich jak "Gladiator", "Król Lew", "Piraci z Karaibów", "Kod Da Vinci", "Interstellar", druga część zawierała odświeżone wersje znanych przebojów, m. in. z trylogii "Mroczny Rycerz", czy największe przeboje z filmu "Incepcja".

Tauron Arena była wypełniona fanami artysty niemal do ostatniego, udostępnionego miejsca. Publiczność Hansa Zimmera i towarzyszących mu muzyków nagrodziła długimi i mocnymi brawami. - To będzie na pewno niezapomniany wieczór, bo do naszych uszu dostały się przepiękne, wcześniej znane utwory, ale teraz usłyszane i kontemplowane na żywo. To było naprawdę coś wyjątkowego - komentowała po koncercie pani Bernadetta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama