Nowy numer 39/2020 Archiwum

Oddaj życie Chrystusowi… na wodzie

Już w najbliższy piątek 2 czerwca w Krakowie rozpocznie się kolejna edycja rejsów ewangelizacyjnych barką po Wiśle.

Organizatorem spotkań są Krakowska Żegluga Pasażerska oraz Fundacja i Radio nowohuckie.PL. - Nasze rejsy mają być przestrzenią spotkania z Chrystusem, możliwością wysłuchania Dobrej Nowiny o Nim oraz miejscem przyjęcia Go jako swego Pana i Zbawiciela - mówi ks. Łukasz Gołaś SAC, dyrektor Radia nowohuckie.PL.

Od lipca 2013 r. na barce płynącej po Wiśle, ale także podczas spotkań na ul. Bulwarowej i Siennej, zarówno duchowni, osoby konsekrowane, jak i świeccy głosili kerygmat oraz wskazywali jak Bóg działa w ich życiu, zaznaczając, że tak samo może On zadziałać w życiu słuchaczy.

- To, co nas skłania do kontynuowania tych spotkań to liczne świadectwa o uzdrowieniach i prośby płynące od ludzi. Podczas rejsów rzeczywiście działy się cuda pod względem duchowym i fizycznym. Pamiętam choćby kobietę, która z trudem wchodziła na barkę, a dzień później, po oddaniu życiu Jezusowi, jej dolegliwości minęły. Jej lekarze bezradnie rozłożyli ręce - dodaje ks. Gołaś.

Pierwsza krakowska barka ewangelizacyjna w tym roku wypłynie 2 czerwca o godz. 19 spod Mostu Grunwaldzkiego. Przebieg rejsów ewangelizacyjnych nie zmienił się. Na początku przybyli wysłuchają konferencji gościa specjalnego - tym razem będzie nim ks. Krzysztof Wernicki SAC z Kopcu niedaleko Wadowic - a następnie odbędzie się modlitwa uwielbienia, zakończona oddaniem życia Chrystusowi. Rozpoczynające się spotkania wesprze wspólnota namARKA.

Szczegółowe informacje o rejsie oraz formularz rejestracyjny można odnaleźć na stronie www.nowohuckie.pl.

Osoby, które nie będą mogły osobiście wziąć udział w wydarzeniu, będą miały możliwość uczestniczenia w nim dzięki transmisji Radia nowohuckie.PL. Podczas rejsu zbierane będą ofiary, z których 10 zł od osoby będzie przeznaczone na obsługę wydarzenia, a pozostała kwota wspomoże akcje ewangelizacyjne Fundacji nowohuckie.PL.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama