Nowy numer 19/2021 Archiwum

Dar z własnego ja przejdź do galerii

Mszą św. w kościele Świętego Krzyża w Zakopanem i spotkaniem na Kalatówkach albertynki świętowały 20. rocznicę beatyfikacji bł. Bernardyny Jabłońskiej.

Siostry albertynki i bracia albertyni świętowanie rozpoczęli 4 czerwca od uroczystej niedzielnej Mszy św. w kościele Świętego Krzyża w Zakopanem. W świątyni przywitał ich ks. proboszcz Mariusz Dziuba. Liturgii przewodniczył bp Łukasz Buzun z Kalisza. Przypomniał, że zgromadzenie cieszy się z wyniesienia na ołtarze bł. Bernardyny, a także nawiązał do 100. rocznicy śmierci św. Brata Alberta.

- Miłosierdzie to wielka praca dla każdego człowieka na całe życie, oparta na zaufaniu Bogu i człowiekowi. Miłosierdzie jest związane z nawróceniem do Boga i do ludzi. Tego właśnie uczynili nas św. Brat Albert i bł. Bernardyna Jabłońska - mówił hierarcha. - Pamiętajmy, że miłosierny jest ten, kto świadczy pomoc w cierpieniu. Cierpieniu, które ma wyzwolić bezinteresowny dar z własnego ja - dodał bp Buzun.

Liturgię śpiewem i posługą uświetniły siostry oraz bracia, którzy w procesji z darami przynieśli m.in. świecę, kwiaty, szaty liturgiczne.

Słowa pozdrowienia i podziękowania do wszystkich gości jubileuszu skierowała s. Teresa Maciuszek, przełożona generalna albertynek. Wśród nich byli m.in. przedstawiciele władz samorządowych i siostry z innych zgromadzeń. Przybyli księża z zakopiańskich parafii na czele z ks. inf. Stanisławem Olszówką.

Bernardynę Jabłońską beatyfikował w 1997 r. papież Jan Paweł II podczas Mszy św. pod Wielką Krokwią.

Po wspólnej modlitwie w kościele Świętego Krzyża przyszedł czas na przejście z Kuźnic na Kalatówki do pustelni św. Brata Alberta i klasztoru sióstr.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama