Nowy numer 48/2021 Archiwum

"Jezus na Lodowisku" po raz czwarty

Już w najbliższą sobotę 10 czerwca kolejne ewangelizacyjne wydarzenie w Nowym Targu.

Pod hasłem: "Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie..." odbędzie się w najbliższą sobotę IV edycja wydarzenia ewangelizacyjnego "Jezus na Lodowisku" w hali lodowej w Nowym Targu.

Wydarzenie potrwa od godz. 9 aż do 21.30. Tematem tegorocznego spotkania jest rodzina, a myślą przewodnią słowa skierowane przez Maryję do sług w Kanie Galilejskiej. Konferencję wygłosi o. Jerzy Kielech, a Eucharystii przewodniczył będzie i homilię wygłosi bp Grzegorz Ryś.

Podczas spotkania będzie można uczcić relikwie św. Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Tereski z Lisieux.

Młodzi będą mogli zainspirować się pięknem, słuchając o tym, jak przeżywać swoją młodość, aby kiedyś, a może w niedalekiej przyszłości zbudować szczęśliwą rodzinę. Małżonkowie z kolei będą mogli zatrzymać się na chwilę refleksji nad swoim małżeństwem. Podczas odnowienia przyrzeczeń będą mogli coś sobie wybaczyć, coś zacząć od nowa, a przede wszystkim umocnić swoją miłość. Ten wyjątkowy moment będzie można przeżyć podczas Eucharystii.

W Roku św. Brata Alberta nie zabraknie gestu miłosierdzia. W tym roku podczas wydarzenia "Jezus na Lodowisku" będą zbierane ofiary oraz sprzedawane cegiełki na rzecz dzieci z Aleppo. Zebrane pieniądze zostaną przekazane w całości rodzinom w Aleppo poprzez Salezjański Wolontariat Misyjny. Jeden z wolontariuszy podzieli się świadectwem z pracy w Syrii.

Jak zawsze, w jednym z pomieszczeń będzie kaplica z Najświętszym Sakramentem, gdzie potrwa całodzienna adoracja. Spotkanie rozpocznie specjalne wprowadzenie górali z Ludźmierza, którzy przywiozą kopię figury Matki Boskiej Ludźmierskiej.

Tegoroczne wydarzenie "Jezus na Lodowisku" zyskało wsparcie z budżetu obywatelskiego Nowego Targu. "Gość Niedzielny" patronuje wydarzeniu od strony medialnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama