Nowy numer 46/2018 Archiwum

Urodziłem się w Wadowicach przejdź do galerii

To tytuł jednej z wystaw okolicznościowych, które towarzyszą obchodom 20. rocznicy wizyty Jana Pawła II pod Giewontem.

5 czerwca odbył się wernisaż wystawy pt. "Urodziłem się w Wadowicach" - multimedialnego projektu Muzeum Domu Jana Pawła II w Wadowicach. - Bardzo się cieszę z tej wystawy, że ona właśnie pokazywana jest w tym miejscu, tu, w "Księżówce". Można do nas przyjść podczas spaceru, zamyślić się nad wieloma aspektami życia papieża z Polski - mówił ks. Leszek Mirek, dyrektor "Księżówki".

Przez cały dzień 10 czerwca będzie można zwiedzać papieskie apartamenty, w których mieszkał Jan Paweł II podczas pobytu w Zakopanem w 1997 r.

W Zakopanem można również oglądać wystawę prac plastycznych zakopiańskiego środowiska ZPAP - IV edycji konkursu "Reminiscencje encyklik papieskich Jana Pawła II". Jest także zewnętrzna plenerowa ekspozycja, złożona z plansz i fotogramów dokumentujących wizyty św. Jana Pawła II.

Miejska Galeria Sztuki zaprasza również do zobaczenia wystawy prac Marka Szali, autora ołtarza papieskiego spod Wielkiej Krokwi.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy