Nowy numer 30/2021 Archiwum

Specustawa i most powietrzny

Trwa robocza wizyta organizatorów ŚDM Panama 2019 w Krakowie. Spotkali się m.in. z Beatą Kempą.

- Światowe Dni Młodzieży były wielkim świadectwem wiary młodych osób z całego świata, ale także wielkim sukcesem państwa polskiego, sukcesem organizacyjnym - mówiła dziennikarzom minister Kempa.

W spotkaniu 7 czerwca w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Krakowie uczestniczyli także m.in. koordynator polskich ŚDM z ramienia rządu Paweł Majewski, wojewoda małopolski Piotr Ćwik i przedstawiciele służb, które uczestniczyły w zabezpieczeniu zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży.

Jak tłumaczyła B. Kempa, delegację z Panamy interesują kwestie logistyczne, dotyczące zapewnienia bezpieczeństwa i ochrony przed aktami terroru. Minister zaznaczyła, że choć Polska i Panama różnią się pod względem porządku prawnego, pewne zjawiska są jednakowe.

- Zjawisko terroryzmu jest powszechne na całym świecie, a skutki, z którymi trzeba się zmagać są jednakowe. Sposób postępowania można wypracować jednakowy, my dzisiaj podzieliliśmy się z delegacją z Panamy naszymi doświadczeniami - powiedziała Beata Kempa.

Polscy organizatorzy ŚDM opowiadali Panamczykom m.in. o wprowadzonej przed spotkaniem młodzieży specustawie oraz o moście powietrznym, który na czas ŚDM został przygotowany w Krakowie.

- Wymieniamy informacje i doświadczenia, zwłaszcza z obszaru bezpieczeństwa, żywienia, transportu, opieki medycznej. Jak wiemy, Polska odniosła sukces, będziemy chcieli korzystać z tych doświadczeń – skomentował spotkanie Enrique Zarak, ambasador Panamy w RP. Dodał, że delegacja spotkała się nawet z polskimi harcerzami.

- Ducha św. Jana Pawła II i jego dziedzictwo zabieramy do Panamy na kolejne ŚDM - dodał.

Czytaj także:

Panamczycy zbierali doświadczenia - o wizycie komitetu z Panamy na Campus Misericordiae

Bezpieczeństwo pielgrzymów i papieża - o zeszłorocznych przygotowaniach do ŚDM Kraków 2016

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama