Nowy numer 30/2021 Archiwum

Sześć dni ofiary

Rozpoczęła się 6-dniowa modlitwa za Kraków pod nazwą "Jerycho".

Zainaugurowała ją 8 czerwca wieczorem Msza św. pod przewodnictwem o. Jacka Dubela CSsR w krakowskim kościele Matki Bożej od Wykupu Niewolników. Wierni nieustannie przez 6 dni i 6 nocy będą modlić się przed Najświętszym Sakramentem o pomnożenie darów Ducha Świętego w Kościele krakowskim. W tym roku wydarzenie to związane jest z 50-leciem istnienia odnowy charyzmatycznej w Kościele.

Podczas Eucharystii rozpoczynającej modlitewne "Jerycho" o. Dubel opowiadał o ofierze, która jest istotą kapłaństwa. Jak zauważył, w Starym Testamencie składano Bogu ofiary ze zwierząt i płodów ziemi, mając świadomość, że wszystko jest wielkim darem od Niego. - Istota ofiary nie leży jedynie w tym, że oddam Bogu to, co miało być przeznaczone na mój pokarm. Jej istotą jest ofiara mojego serca - zaznaczył kapłan.

Odwołał się również do historii Abrahama, który miał złożyć w ofierze własnego syna. - Syn to coś znacznie więcej niż ofiara zamiast baranka. On w tym momencie składał Bogu całego siebie - zauważył.

Jak wyjaśnił, jeszcze większą ofiarę złożył Jezus Chrystus, oddając swoje życie na krzyżu, by nas zbawić. Dodał jednak, że istotą tej ofiary było posłuszeństwo Jezusa Ojcu. - Jezus jako człowiek podejmuje decyzję bycia posłusznym Bogu we wszystkim. W tym wielkim "tak" Jezusa zawiera się istota Jego ofiary i Jego kapłaństwa - mówił.

Podkreślał, że wierni, trwając przez 6 najbliższych dni i nocy na adoracji Najświętszego Sakramentu, będą niejako spalać się poprzez dawanie swojego czasu, wysiłku i trudu. Zachęcił również, by w tym czasie dostrzec to, co najważniejsze, czyli posłuszeństwo Bogu.

- Każdy z nas nieustannie może razem z Jezusem składać siebie w ofierze. Najpełniej dzieje się to w Eucharystii, którą przeżywamy. Przychodzimy właśnie po to, by wraz z Nim złożyć siebie w ofierze Bogu Ojcu, a On to bierze w swoje ręce, przemienia i uświęca - tłumaczył.

Zachęcił też, by podczas modlitwy powiedzieć "tak" Panu Bogu oraz by wszystko inne odczytywać jako owoc opowiedzenia się za Nim.

Akcja modlitewna "Jerycho" organizowana jest w Krakowie już po raz 5. przez diecezjalny Sekretariat ds. Nowej Ewangelizacji. Jej nazwa nawiązuje do biblijnego zdobycia miasta Jerycha przez Izrael. Modlitwa krakowian zakończy się w środę 14 czerwca o godz. 19 koncertem uwielbienia na Rynku Głównym pod hasłem: "W Jednym Duchu - Jedno Ciało".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama