Nowy numer 30/2021 Archiwum

Pasterskie zaproszenie na procesję

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski skierował do wiernych specjalne zaproszenie na procesję Bożego Ciała z katedry wawelskiej na Rynek Główny w Krakowie.

"Wyjdziemy z Najświętszym Sakramentem na ulice i place królewskiego Miasta Krakowa, aby wyznać naszą wiarę i prosić Zbawiciela o Jego błogosławieństwo" - napisał abp Jędraszewski o centralnej krakowskiej procesji 15 czerwca.

Rozpocznie się ona o godz. 9 Mszą św. na dziedzińcu przed katedrą wawelską. Następnie wierni przejdą na krakowski rynek. Po drodze zatrzymają się przy ołtarzach zlokalizowanych obok kościołów św. Idziego, świętych Apostołów Piotra i Pawła, św. Wojciecha, a także przy Bazylice Mariackiej.

Jak zaznaczył metropolita, temat przewodni procesji będzie dotyczył Maryi. "Wspominając rocznice objawień fatimskich i koronacji Cudownego Obrazu Królowej Polski na Jasnej Górze, będziemy gorąco prosić Maryję, Niewiastę Eucharystii, aby kierowała nas do Jezusa, obecnego w znaku chleba i prowadzącego swój Kościół po drogach historii. Chcemy od Niej uczyć się miłości do Jezusa i wrażliwości na potrzeby ludzi, jak tego uczył św. Brat Albert i inni święci i błogosławieni naszego Miasta" - wyjaśnił.

"Z Maryją i przez Jej wstawiennictwo będziemy także prosić naszego Pana i Zbawiciela o błogosławieństwo dla umiłowanej Ojczyzny, małżeństw i rodzin, a także dla każdego z nas" - dodał.

Po zakończeniu procesji przed Bazyliką Mariacką zostanie odprawiona Msza św. dla tych, którzy nie mogli w niej uczestniczyć na wawelskim wzgórzu.

"Proszę, aby w procesji Bożego Ciała uczestniczyły reprezentacje wszystkich krakowskich parafii wraz ze swoimi Księżmi Proboszczami i Rektorami kościołów, asysty procesyjne, zgromadzenia zakonne żeńskie i męskie, bractwa, stowarzyszenia, wspólnoty, wojsko, ludzie nauki i kultury, władze miejskie i samorządowe, szkoły katolickie, młodzież" - zaapelował abp Marek Jędraszewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama