GN 45/2018 Archiwum

Zmiana rozkładu jazdy pociągów na lotnisko

Od najbliższej niedzieli (11 czerwca) wchodzi w życie nowy rozkład jazdy pociągu kursującego na lotnisko Kraków Airport.

Nowy rozkład będzie obowiązywał do 2 września. Od 16 do 18 czerwca spodziewane są utrudnienia w kursowaniu pociągów na trasie Kraków Lotnisko - Kraków Główny - Wieliczka Rynek Kopalnia w związku z pracami modernizacyjnymi sieci kolejowej. Znaczna część pociągów będzie w tych dniach kursować w skróconych relacjach do/z stacji Kraków Bieżanów lub Kraków Płaszów. Na odcinkach, gdzie pociąg nie będzie kursował, zorganizowana zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegółowy rozkład jazdy, obowiązujący od 16 do 18 czerwca, dostępny jest na stronie Kolei Małopolskich: malopolskiekoleje.pl.

Nowy rozkład jazdy pociągów Kolei Małopolskich, który obowiązywać będzie od 11 czerwca do 2 września w przypadku pociągu kursującego do stacji Kraków Lotnisko wprowadza zaledwie kosmetyczne zmiany: przyjazdy - godziny wiodące to 24 i 54 minut po każdej pełnej godzinie; odjazdy - godziny wiodące to 18 i 48 minut po każdej pełnej godzinie.

W nowym rozkładzie, dzięki staraniom Kraków Airport, znajdzie się dodatkowy pociąg kursujący w godzinach wczesnoporannych. Dzięki temu pociągi przez cały dzień (od 4.00 rano do północy) kursować będą z częstotliwością co 30 minut.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy