Nowy numer 30/2021 Archiwum

Przyciąganie do Jezusa przejdź do galerii

Pod hasłem "Zróbcie wszystko cokolwiek wam powie…" 10 czerwca wieczorem Miejska Hala Lodowa w Nowym Targu zamieniła się na cały dzień na wielkie miejsce uwielbienia Stwórcy. Mszę św. na lodowisku odprawił bp Grzegorz Ryś.

Podczas czwartego już wydarzenia ewangelizacyjnego Jezus na lodowisku można było pomodlić się przy relikwiach św. Zelii i Ludwika Martin, rodziców św. Tereski z Lisieux. Odbyły się również konferencje, które wygłosi o. Jerzy Kielech. Pod koniec dnia Eucharystii przewodniczył bp Grzegorz Ryś.

- To jeden z najważniejszych momentów tego wieczoru, tego spotkania. Nastąpi rozesłanie i wyjdziecie stąd. Chodzi o to, abyście mieli w sobie tyle miłości, aby - jak mówi papież Franciszek - przyciągnąć do Chrystusa drugiego człowieka. Byłoby cudownie, gdyby was zobaczyli, zauważyli, że można z Nim żyć, cieszyć się albo smucić się z Nim - podkreślał bp Ryś.

W tym roku podczas wydarzenia Jezus na lodowisku odbyła się kwesta na rzecz dzieci z Aleppo. Zebrane pieniądze zostaną przekazane w całości potrzebującym przez Salezjański Wolontariat Misyjny. Jeden z wolontariuszy opowiedział o swojej pracy w Syrii.

Nowotarskie wydarzenie ewangelizacyjne zostało dofinansowane ze środków Budżetu Obywatelskiego Miasta Nowego Targu, a uczestniczyło w nim wiele osób, także spoza Podhala. Przez cały dzień można było skorzystać z sakramentu pojednania, była także specjalna kaplica z Najświętszym Sakramentem. Na pomoc mogli liczyć rodzice, bo działała strefa malucha. Do nabycia były też nowości z rynku wydawniczego o tematyce religijnej.

Wydarzeniu patronował m.in. "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama