Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Ks. Marcin będzie miał najpiękniejsze paznokcie przejdź do galerii

Mnóstwo atrakcji czekało na parafian w dwóch nowotarskich wspólnotach - św. Jana Pawła II i NSPJ - podczas niedzielnych festynów.

Przy parafii św. Jana Pawła II organizatorzy zapewnili liczne atrakcje, m.in.: darmowe dmuchańce, malowanie buziek, jazdę na kucykach, pokazy służb ratowniczych OSP, Policji, GOPR, Straży Granicznej.

Były gry i zabawy sportowo-rekreacyjne, kawiarenka, grill oraz loteria fantowa. A w niej każdy los wygrywał. Parafianie cieszyli się z lotów samolotem i szybowcem, usług kosmetyczno-fryzjerskich, weekendu w hotelu "Belvedere", kolacji w hotelu "Litwor", otrzymali karnety w Czorsztyn Ski Kluszkowce. Ponadto można było wygrać profesjonalną sesję zdjęciową, karnety rodzinne na baseny termalne, karnety do parków rozrywki, Groty Solnej, rower i wiele innych.

Podczas jednego z losowań nagrodę otrzymał ks. Marcin Napora. Duchowny dostał voucher na... zrobienie superpaznokci. Pewnie oddał nagrodę jednej z parafianek. Ale prowadzący festyn Marcin Jagła zażartował, że będzie miał najpiękniejsze dłonie wśród kapłanów w całej archidiecezji krakowskiej.

Dochód z loterii fantowej zostanie przeznaczony na dofinansowanie wyjazdu wakacyjnego dla dzieci i młodzieży z parafii.

Atrakcyjnie przedstawiał się również program artystyczny. Na scenie pojawili się: Mali i Młodzi Hyrni, lekarz dentysta Bogusław Ćwiertnia z córką Magdaleną oraz ks. Tomasz Bochnak z zespołem iNTarg Blues.

Festyn zorganizowali: parafia pw. św. Jana Pawła II w Nowym Targu, burmistrz miasta i starosta nowotarski.

Radosny gwar panował także przez całą niedzielę w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Festyn rozpoczął się od spotkania z kulturą japońską. Potem na scenie pojawił się zespół regionalny "Mali Śwarni". Przed liczną publicznością zaprezentowały się grupy taneczne: "Partytura - Fun", "Party-tura". Oklaskami przyjęto także jak zawsze rewelacyjne młode artystki ze Studia Piosenki "Septyma". Na scenie gościła także grupa "Arena Nowy Targ" oraz "Mali Hyrni". Oczywiście nie zabrakło koncertu scholi "Promyki". Na zakończenie na scenie pojawiła się Agnieszka Cudzich z zespołem.

Podczas trwania całego festynu można było wziąć udział w loterii fantowej. Plac wokół kościoła był pełen różnego rodzaju atrakcji. Na dzieciaki czekały dmuchane zjeżdżalnie, trampoliny, zabawy ogrodowe. Tłumy młodych gromadziły się na polu do grania w paintball.

Organizatorzy, czyli parafia NSPJ wraz z nowotarskim magistratem i Miejskim Ośrodkiem Kultury pozyskali bardzo wielu sponsorów, którzy ufundowali cenne nagrody w loterii fantowej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama