Nowy numer 38/2021 Archiwum

Dwa dni muzycznego uwielbienia

Boże Ciało to także koncerty uwielbienia - dziś "W Jednym Duchu - Jedno Ciało" na krakowskim Rynku Głównym, jutro "Solne Uwielbienie" w Wieliczce.

Modlitwa o odnowienie i pomnożenie darów Ducha Świętego w Kościele krakowskim oraz o umocnienie jego jedności i gorliwości misyjnej trwała od sześciu dni w kościele sióstr prezentek. Zwieńczeniem modlitewnego "Jerycha" będzie środowy koncert na Rynku Głównym.

Wieczorne spotkanie będzie się składało z dwóch części. Rozpocznie się o godz. 19 koncertem, który poprowadzi Anna Madej z zespołem Play&Pray, chórem, solistami i orkiestrą. Występy muzyków na scenie zlokalizowanej przed kościołem Mariackim będą wprowadzeniem do drugiej części - modlitwy uwielbienia i adoracji Najświętszego Sakramentu. Całość poprowadzi bp. Grzegorz Ryś. Zakończenie przewidziano na 22.30.

Z kolei w samą uroczystość Bożego Ciała na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej w Wieliczce już po raz czwarty odbędzie się "Solne Uwielbienie" - największy odbywający się tego dnia koncertu uwielbienia. Początek o godz. 19. Na scenie wystąpią m.in. Krzysztof Iwaneczko i raper Arkadio, a gościem specjalnym będzie Krzysztof Ziemiec. Nie zabraknie też powołanego specjalnie na tę okoliczność Chóru Solnego Uwielbienia oraz śpiewających razem scholi dziecięcych.

Centralnym punktem koncertu będzie natomiast uroczysta adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę uwielbienia poprowadzą członkowie wspólnoty Galilea. Jak zapowiadają organizatorzy, na Małopolskiej Arenie Lekkoatletycznej zabrzmią tego wieczoru zarówno tradycyjne pieśni kościelne, jak i hity współczesnej muzyki chrześcijańskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama