Nowy numer 30/2021 Archiwum

Wianki po Bożemu

Koncert uwielbieniowy, tańce integracyjne, quizy i konkurs na boski VIANEK - wszystko to już 24 czerwca będzie się działo w klubie studenckim "Żaczek".

"Boska Impreza Wiankowa" to wyjątkowe wydarzenie, które ma połączyć zabawę i modlitwę. - Czy ktokolwiek był kiedyś na imprezie w klubie, która rozpoczynała się od uwielbienia? Bo ja nigdy. I to właśnie ma nas wyróżniać - tłumaczy Anna Marek, pomysłodawczyni imprezy.

Noc Świętojańską uczestnicy spotkania rozpoczną więc od... koncertu uwielbienia, który poprowadzi zespół Jaspis. - Na początku oddajemy Bogu chwałę i prosimy Ducha Świętego o dary radości, wolności i miłości. Ma to zaowocować w zabawie, w spotkaniu z drugim człowiekiem. Często ludzie, żeby się dobrze bawić, muszą się czymś wspomagać. My natomiast prosimy o pomoc Ducha Świętego i dlatego nie potrzebujemy do tego alkoholu - dodaje A. Marek.

Po uwielbieniu rozpoczną się zabawy - wśród nich przewidziano m.in. tańce integracyjne, konkursy na króla i królową parkietu, a także konkurs na boski VIANEK dla pań i folk-koszulę dla panów. Ale to niejedyne atrakcje. W czasie imprezy odbędą się też tzw. Poznajki, czyli chrześcijański speed-dating.

- Celem "Poznajek" jest to, by ludzie z kręgów chrześcijańskich mogli się poznawać i budować relacje, przyjaźnie, a nawet związki. Chcemy, by to poznawanie było w oparciu o Boga. Dlatego pragniemy, by chrześcijańskie imprezy taneczne nie tylko dawały przestrzeń do tańca i wielbienia, ale także do poznawania się nawzajem - wyjaśnia Marian Mróz, pomysłodawca takich randek.

Sobotnie wydarzenie będzie już 3. odsłoną tzw. Boskiej Imprezy. Inicjatywa zrodziła się z chęci świętowania w uroczystość Wszystkich Świętych w inny sposób niż na imprezie halloweenowej. Jak wskazują organizatorzy, w okresie chrystianizacji w dzień Nocy Świętojańskiej ustanowiono święto św. Jana. Warto o tym pamiętać.

- Boskiej Imprezie Wiankowej patronuje więc Świętojańska Matka Wolności od Wykupu Niewolników, której na zakończenie uwielbienia zawierzymy wszystkich uczestników imprezy i będziemy szczególnie prosić o wolność dla nas i dla młodych, którzy tej wolności już nie mają - zapowiada A. Marek.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu można znaleźć na profilu wydarzenia na Facebooku. Udział w imprezie wymaga wcześniejszych zapisów!

- Zapraszamy, by wspólnie oddać Bogu chwałę tańcem, śpiewem, poznać fajnych ludzi, a także bawić się w atmosferze chrześcijańskiej radości, wolności i miłości. Ta noc się już nie powtórzy. Bo przecież lepiej, zamiast Nocy Kupały, świętować Noc Chwały! - zachęca A. Marek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama