Nowy numer 30/2021 Archiwum

Radosne świadczenie o Bogu

Na zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum Oazowym na Prądniku Czerwonym metropolita krakowski odprawił dziś Mszę św. dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców.

- Im więcej będzie w was prawdziwego, radosnego świadczenia o Bogu, który kocha, tym bardziej udane będą wasze wakacje - mówił abp Marek Jędraszewski do młodzieży kończącej rok szkolny.

- Obecność metropolity krakowskiego wśród nas traktujemy jako diecezjalne zakończenie roku szkolnego - powiedział z dumą ks. Jerzy Serwin, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela, gdzie działa Katolickie Gimnazjum Ruchu Światło-Życie im. ks. Franciszka Blachnickiego.

We Mszy św. uczestniczyła licznie młodzież, wychowawcy i rodzice. W homilii abp Marek Jędraszewski odniósł się do obchodzonego tego dnia święta. - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa mówi o miłości Boga do człowieka. Miłość, jaką jest Bóg, objawiła się w Jezusie Chrystusie w sposób najpełniejszy i tę miłość dzisiaj, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, rozważamy, podziwiamy, wielbimy, wskazując na szczególny symbol tej miłości, jakim jest Przenajświętsze Serce Pana Jezusa. (...) Serce, które było szczególnie wrażliwe na ludzi o prostym spojrzeniu i szlachetnej myśli, które chciało do siebie przygarnąć wszystkich, a zwłaszcza dzieci i młodych ludzi - powiedział.

Metropolita krakowski podkreślił, że miłość Boga jest także miłością do bliźnich: - Wiemy, że jak człowiek kocha Pana Boga całym swoim sercem, ze wszystkich swoich sił, całą swoją duszą, to także kocha drugiego człowieka. Jeżeli jego serce jest zimne wobec Boga, to i wobec innego człowieka potrafi być nieraz twarde jak kamień.

Abp Marek Jędraszewski nawiązał do odbywającego się tego dnia zakończenia roku szkolnego. - Za wami piękny i dobry czas, mimo codziennych zmagań, które składały się na rzeczywistość szkolną. Za to chcemy dzisiaj podziękować Panu Bogu. (...) Podziękować Panu Bogu za tych wszystkich, którzy swoją mądrość, swoją wiedzę chcieli wam przekazać, abyście umieli wzrastać w łasce u Boga i u ludzi, w mądrości, wiedzy, dobroci serca. Szlachetność człowieka mierzy się jego gotowością, by dziękować. Więc dziękujcie dzisiaj za wszystko, coście otrzymali. Módlcie się, moi drodzy, aby był to czas dla was bardzo udany i prawdziwie błogosławiony - mówił metropolita krakowski do młodzieży.

Hierarcha przypomniał, że działania duszpasterskie Kościoła w Polsce prowadzone są w tym roku pod hasłem wywodzącym się ze słów Pana Jezusa -– „Idźcie i głoście”. - To odnosi się także do was. Idźcie zawsze z sercem, które jest wypełnione miłością do Boga i do drugiego człowieka. I bądźcie wszędzie zwiastunami Dobrej Nowiny, że Pan Bóg kocha świat i kocha drugiego człowieka. Im więcej będzie w was prawdziwego, radosnego świadczenia o Bogu, który kocha, tym bardziej udane będą wasze wakacje. Macie głosić wszędzie Pana Jezusa - zachęcał metropolita krakowski. - On na pewno będzie zawsze z wami. Na pewno będzie czekał na was, na waszą pamięć o nim w codziennych modlitwach, pamięć o niedzieli, dniach świętych. Będzie czekał na was także wtedy, kiedy trzeba będzie pokazać wyobraźnię miłosierdzia wobec osób, którym trzeba pomóc, okazać swoje serce. Wakacje to piękny czas miłości okazywanej Panu Bogu i drugiemu człowiekowi – dodał arcybiskup.

Po Mszy św. metropolita odwiedził siedzibę gimnazjum, oprowadzany przez ks. Mariusza Suska, dyrektora placówki.

Kończąc wizytę w szkole, metropolita krakowski zachęcał młodzież do wstania z kanapy. - By przemierzać świat z radością, odkrywając jego piękno, odkrywając wspaniałych ludzi, których na pewno spotkacie, i dzieląc się tym, co jest najbardziej wspaniałe - prawdą o tym, że Pan Jezus was kocha - mówił abp Jędraszewski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama