Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Manipulują krzywdą innych

22 czerwca abp Marek Jędraszewski po raz ostatni przed wakacjami odpowiadał na pytania wiernych w kolegiacie.

Tym razem spotkanie dotyczyło miłosierdzia inspirowanego życiem św. Brata Alberta. Ci, którzy zadawali metropolicie pytania, postawę świętego odnosili do współczesnych problemów, takich jak miejsce homoseksualistów w Kościele, stosunek chrześcijan wobec osób żebrzących czy wobec uchodźców. Jak tłumaczył arcybiskup, wojny na Bliskim Wschodzie i wielka migracja ludzi są problemami sztucznie wzniecanymi przez wielkich tego świata.

– To jest ogromna krzywda, która się dzieje wielu narodom, a nami próbuje się manipulować, odwołując się do samych emocji. Niestety, te obrazki pokazuje się nam po to, żebyśmy nie myśleli racjonalnie o tym, co się dzieje – zaznaczył.

Odnosząc się do związków partnerskich, wyjaśnił natomiast, że Kościół nigdy nie uzna ich za małżeństwa, ponieważ uderzają one w Bożą wizję świata i nauczanie Kościoła o ludzkiej naturze. Zaznaczył jednak, że każdej osobie należy się szacunek i dlatego żaden chrześcijanin nie może stygmatyzować osób dotkniętych homoseksualizmem.

Z kolei zapytany o to, jak reagować na sytuacje podobne do głośnego ostatnio przypadku ks. Kazimierza Sowy, stwierdził, że Kościół może działać przez odpowiednie prawo. Dodał, że jest to z jednej strony obrona bardzo krucha, z drugiej zaś silna, bo zbudowana na wolności i odpowiedzialności.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama