GN 45/2018 Archiwum

Pójdą i będą głosić

Już niebawem po raz 37. z Wawelu na Jasną Górę wyruszy Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej.

Jak co roku, od 6 do 11 sierpnia krakowianie pójdą prosić o orędownictwo Matkę Bożą Częstochowską. Podczas wędrówki towarzyszyć im będzie hasło roku duszpasterskiego: "Idźcie i głoście". - Chcielibyśmy budzić świadomość, że jesteśmy bierzmowani, że mamy zadania, które wynikają z przyjęcia Ducha Świętego, a są to przede wszystkim działania ewangelizacyjne - tłumaczą organizatorzy.

W krakowskiej pielgrzymce zazwyczaj bierze udział ok. 10 tys. osób. Bardzo dużą grupę stanowi włoska wspólnota Comunione e Liberazione. Pątnicy pokonują dziennie ok. 25 km.

- To doskonała pielgrzymka dla tych, którzy nie czują się na siłach, by pójść do Częstochowy z gór lub znad morza. W dodatku wzbogacają ją niezwykłe krajobrazy Szlaku Orlich Gniazd, którym się poruszamy, zamiast wędrować tylko asfaltem. To bardzo dobra przestrzeń do tego, by odpocząć od zgiełku codzienności i pomyśleć nad swoim życiem - uważa Andrzej Bac, koordynator pielgrzymki.

O tym, że pielgrzymka to niepowtarzalna okazja do spojrzenia na swoje życie przez pryzmat Boga oraz możliwość budowania relacji z bliźnim, w specjalnych materiałach przygotowanych dla wędrujących napisał z kolei metropolita krakowski. "Codzienna wędrówka w grupie pątników - wypełniona Eucharystią, modlitwą, śpiewem, chwilami zadumy nad rozważanym Słowem Bożym - pozwala na nowo rozpalić w sercu płomień wiary, o który powinniśmy się troszczyć na każdym etapie naszego życia" - zaznaczył abp Marek Jędraszewski.

To właśnie arcybiskup rozpocznie pielgrzymkę uroczystą Mszą św. 6 sierpnia o godz. 7 na Wawelu. "Gorąco i serdecznie zapraszam Was do wzięcia udziału w Pieszej Pielgrzymce Archidiecezji Krakowskiej na Jasną Górę. Polećmy się wszyscy opiece Tej, która od tylu już lat nieustannie otacza macierzyńską miłością Naród, który Ją wybrał na swoją Królową" - zachęca do podjęcia trudów wędrówki abp Jędraszewski.

Osoby, które chciałyby pójść maryjnym szlakiem i modlić się w intencji ojczyzny i papieża Franciszka, do końca lipca mogą się zapisać u przewodników grup w parafiach, a od 1 do 5 sierpnia - w bazach poszczególnych wspólnot. Szczegółowe informacje o zapisach oraz pielgrzymce dostępne są pod adresem internetowym: www.pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl.

Co ważne, pielgrzymkę mogą podjąć duchowo także osoby, które nie są w stanie uczestniczyć w niej osobiście. Na adres: pielgrzymkakrakowska@diecezja.pl cały czas można przesyłać prośby i intencje modlitewne, które przez kolejne dni wędrowania pątników będą powierzane Bogu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy