Nowy numer 24/2018 Archiwum

Pociągiem retro po Małopolsce przejdź do galerii

Pogoda nie sprzyja górskim wędrówkom, ale turyści mogą liczyć na wiele innych atrakcji, m.in. przejazdy zabytkową ciuchcią.

Pociągi retro wyjeżdżają w każdy weekend z Chabówki do Kasiny Wielkiej. W sobotę i niedzielę z peronu w skansenie kolejowym ciuchcia wyrusza punktualnie o godz. 9 i 14. Z Kasiny odjazdy są o godz. 11.34 i 16.46.

Bilety można kupić tylko u obsługi pociągu bez dodatkowych opłat. Cena przejazdu w jedną stronę to 20 zł, dzieci do 4 lat jadą za darmo. Bilet w dwie strony kosztuje 30 zł.

Na trasę wyjeżdżają zabytkowe parowozy, które ciągną także stare wagony, pamiętające nawet czasy przedwojenne.

Jednocześnie na tory między Chabówką a Nowym Sączem wyjeżdżają pociągi związane z Małopolskim Szlakiem Turystki Kolejowej. Można do nich wsiąść w każdą sobotę. Szczegóły na stronie: kolejegalicyjskie.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma