Nowy numer 30/2021 Archiwum

Znów zrobią raban!

Wielkimi krokami zbliża się pierwsza rocznica ŚDM Kraków 2016. Z tej okazji przygotowano wydarzenia, które przypomną atmosferę tamtych dni.

Wolontariusze ŚDM świętowanie zaczną już w środę 26 lipca wydarzeniem zatytułowanym "ŚDM-owe after party!" przy ul. Siennej 5.

"Minął rok! Nie możemy w to uwierzyć, ale jedno jest pewne - zawsze będziemy pamiętać ŚDM i przygotowania do nich! Dlatego chcemy się spotkać, powspominać, potańczyć i porozmawiać" - piszą organizatorzy na stronie wydarzenia.

W planie są m.in. konkursy, gry i zabawy. W czasie wydarzenia odbędzie się również zbiórka kosmetyków i środków czystości na cele Krakowskiej Fundacji Pomocy Potrzebującym "Nasz Dom". Szczegóły na Facebooku: "Bądź blisko - Góra Dobra".

Oficjalne rocznicowe wydarzenia, przygotowane przez archidiecezję krakowską, rozpoczną się natomiast w sobotę 29 lipca o godz. 14 katechezą abp. Marka Jędraszewskiego w kościele oo. pijarów przy ul. Meissnera 20.

Następnie obchody przeniosą się na Tauron Arenę Kraków, gdzie odbędzie się koncert "Młodość - projekt życia". O niezapomnianą atmosferę zadbają najlepsi polscy artyści, a wśród nich: Anita Lipnicka, Natalia Niemen, Monika Kuszyńska, Krzysztof Iwaneczko, Arkadio czy zespół TGD. Wstęp na koncert jest otwarty i bezpłatny. Obowiązują jednak wcześniejsze zapisy na stronie: rejestracja.krakow2016.com.

Na tym jednak świętowanie się nie kończy. Po odrobinie zabawy będzie również czas na ucztę duchową. Zapewni ją Msza św. dziękczynna za owoce Światowych Dni Młodzieży. 30 lipca o godz. 12.30 w sanktuarium Jana Pawła II na Białych Morzach przewodniczyć jej będzie metropolita krakowski.

O wydarzeniach sprzed roku nie zapomina również gmina Wieliczka, która 29 lipca zaprasza na Campus Misericordiae. W programie m.in. koncert z udziałem Chóru Solnego Uwielbienia oraz Mate.O, adoracja Najświętszego Sakramentu i przejście przez kopię Bramy Miłosierdzia, przez którą razem z młodymi rok temu przechodził papież Franciszek.

Świętowanie w Brzegach potrwa do 30 lipca. Właśnie wtedy ze sceny plenerowej ustawionej obok ronda ŚDM wybrzmi Oratorium o św. Kindze. Po nim odbędzie się koncert uwielbienia z udziałem zespołu New Life’m i Natalii Niemen. Następnie uczestnicy będą adorować Najświętszy Sakrament i przejdą przez Bramę Miłosierdzia. Szczegóły na stronie: campusmisericordiae.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama