GN 45/2018 Archiwum

Z krakowskiego rynku do domu papieża

Wystawa zdjęć, przygotowana przez Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, ma zachęcać turystów, by - będąc w Krakowie - odwiedzili także Wadowice.

- Ta mała prezentacja naszego muzeum ma przypomnieć, że na małopolskich szlakach Jana Pawła II jest to szczególne i wyjątkowe miejsce - jego dom rodzinny - mówił podczas otwarcia wystawy ks. Jacek Pietruszka, dyrektor muzeum.

Dodał, że w dniu otwarcia wystawy na Rynku Głównym mija rok, odkąd wadowickie muzeum zaczęli odwiedzać uczestnicy ŚDM. Przez trzy tygodnie ekspozycję obejrzało wtedy 50 tys. pielgrzymów.

- Ci, którzy nie znają Wadowic, a to do nich jest skierowana ta wystawa, jeśli tam pojadą, będą zauroczeni - podkreślał z kolei Jacek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego. - Ktokolwiek się tam pojawi, wychodzi zawsze zbudowany - mówił o Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.

Na Rynku Głównym niewielką wystawę będzie można oglądać do końca lipca. Potem przez dwa tygodnie będzie ona prezentowana na pl. Szczepańskim, a następnie - na Plantach lub przy Wawelu. Niewielka ekspozycja ma zachęcać turystów do wyjazdu do Wadowic   Niewielka ekspozycja ma zachęcać turystów do wyjazdu do Wadowic Miłosz Kluba /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy