Nowy numer 2/2021 Archiwum

Z krakowskiego rynku do domu papieża

Wystawa zdjęć, przygotowana przez Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II, ma zachęcać turystów, by - będąc w Krakowie - odwiedzili także Wadowice.

- Ta mała prezentacja naszego muzeum ma przypomnieć, że na małopolskich szlakach Jana Pawła II jest to szczególne i wyjątkowe miejsce - jego dom rodzinny - mówił podczas otwarcia wystawy ks. Jacek Pietruszka, dyrektor muzeum.

Dodał, że w dniu otwarcia wystawy na Rynku Głównym mija rok, odkąd wadowickie muzeum zaczęli odwiedzać uczestnicy ŚDM. Przez trzy tygodnie ekspozycję obejrzało wtedy 50 tys. pielgrzymów.

- Ci, którzy nie znają Wadowic, a to do nich jest skierowana ta wystawa, jeśli tam pojadą, będą zauroczeni - podkreślał z kolei Jacek Zegzda z Zarządu Województwa Małopolskiego. - Ktokolwiek się tam pojawi, wychodzi zawsze zbudowany - mówił o Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II.

Na Rynku Głównym niewielką wystawę będzie można oglądać do końca lipca. Potem przez dwa tygodnie będzie ona prezentowana na pl. Szczepańskim, a następnie - na Plantach lub przy Wawelu. Z krakowskiego rynku do domu papieża   Niewielka ekspozycja ma zachęcać turystów do wyjazdu do Wadowic Miłosz Kluba /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama