Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Brama Miłosierdzia znów stanęła w Brzegach

Uczestnicy obchodów pierwszej rocznicy ŚDM Kraków 2016, organizowanych przez gminę Wieliczka, będą mogli przez nią przejść już 29 lipca.

Brama Miłosierdzia jest wierną kopią tej, przez którą rok temu z młodymi z całego świata przechodził papież Franciszek, rozpoczynając nocne czuwanie w Brzegach. Widnieje na niej napis: "Jezu, ufam Tobie!" w pięciu językach. Oryginalna brama znajduje się dziś w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

- Obraz ten powraca stale w naszej pamięci i zostanie utrwalony w symbolicznej bramie, która jest budowana na Campus Misericordiae. Wokół niej powstały drogi tworzące zarys płomienia oznaczającego niegasnący ogień miłosierdzia Bożego - opowiada Magdalena Golonka, kierownik Wydziału Kultury, Turystyki i Sportu UM w Wieliczce.

Nowa aranżacja przestrzeni wzdłuż Traktu Papieża Franciszka ma przypominać o ważnych wydarzeniach, które działy się tam w ubiegłym roku. Brama Miłosierdzia pozostanie już na stałe w tym miejscu i będzie sercem powstającego tam parku. - Ma to być symbol przyjaźni i pokoju między narodami świata - dodaje M. Golonka.

Obok bramy ustawionej nieopodal ronda Światowych Dni Młodzieży wkrótce stanie również scena, na której odbędą się rocznicowe wydarzenia. 29 lipca rozpocznie je pielgrzymka z kościoła w Strumianach, która przejdzie na Campus Misericordiae. Tam odbędzie się koncert, podczas którego wystąpią Mate.O i Chór Solnego Uwielbienia. Następnie wierni będą adorować Najświętszy Sakrament i przejdą przez Bramę Miłosierdzia.

Pięknym zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie wspólne zapalenie świec. O oprawę muzyczną zadba wtedy Gromee Orchestra. "Zapalmy płomień dla młodych z wszystkich kontynentów na Campus Misericordiae, dziękując, że rok temu byli tutaj z nami" - zachęca na Facebooku Artur Kozioł, burmistrz Wieliczki.

Kolejnego dnia świętowanie rozpocznie się tam już o godz. 14.30 przeglądem młodzieżowych zespołów muzyki chrześcijańskiej. O godz. 19 zacznie się z kolei "Oratorium o św. Kindze" autorstwa Piotra Pałki, krakowskiego kompozytora i dyrygenta. Wieczór zakończy koncert uwielbienia z udziałem New Life'm i Natalii Niemen, połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu i przejściem przez Bramę Miłosierdzia.

To jednak nie wszystkie wydarzenia, jakie z okazji rocznicy ŚDM Kraków 2016 odbędą w Brzegach. Szczegóły na stronie: campusmisericordiae.pl.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma