Nowy numer 38/2021 Archiwum

40. Dni Muzyki Szymanowskiego

W Zakopanem rozpoczęły się 40. Dni Muzyki Szymanowskiego. Koncert inauguracyjny odbył się w sobotę 22 lipca w Teatrze Witkacego.

Przed publicznością zaprezentował się Meccore String Quartet. W repertuarze byli Mozart, Grieg i - oczywiście - Szymanowski.

Meccore String Quartet uznawany jest za jeden z najciekawszych kwartetów smyczkowych swojego pokolenia. Zespół występuje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych. Koncert poprzedził wykład Kuby Szpilki, antropologa i animatora kultury.

Projekt wpisuje się w obchody jubileuszu 40-lecia Towarzystwa Muzycznego im. Karola Szymanowskiego oraz obchody Roku Szymanowskiego Zakopane 2017. Organizowany jest dla uczczenia 135. rocznicy urodzin i 80. rocznicy śmierci największego kompozytora polskiego I połowy XX wieku. W latach 1930-1935 Karol Szymanowski mieszkał na stałe w Zakopanem w wilii "Atma" przy ul. Kasprusie.

Dni Szymanowskiego są okazją do przedstawienia w najróżniejszych aspektach jego fascynującej osobowości artystycznej. Szeroka oferta dla melomanów obejmuje 11 koncertów festiwalowych. Towarzyszą im wystawy, projekty filmowe, prelekcje, spotkania dyskusyjne, spektakle teatralne, koncerty oryginalnej i twórczo przetworzonej muzyki góralskiej. Zakopiańskie karczmy serwują w tym czasie menu z czasów Szymanowskiego.

Wszelkie szczegóły dotyczące Dni Szymanowskiego można znaleźć na stronie: www.szymanowski.zakopane.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama