Nowy numer 39/2020 Archiwum

Była cząstką nas

Społeczność Nowego Targu pożegnała lek. Teresę Krośniak-Czapińską, która zmarła po wypadku na Dunajcu.

Mszy św. żałobnej w kościele św. Jana Pawła II w sobotę 22 lipca przewodniczył ks. proboszcz Jan Karlak. Przy zmarłej zgromadzili się najbliższa rodzina, koledzy lekarze, pacjenci, społeczność miasta, m.in. wiceburmistrz Nowego Targu.

- Teresę pożegnaliśmy za szybko, to był taki niespodziewany dla nas dzień. To, co się stało, jest wciąż tak nieprawdopodobne. Żegnamy ją jako wspaniałego człowieka, jako bardzo serdeczną przyjaciółkę, bardzo życzliwego dla pacjentów lekarza, który zawsze służył radą, umiał doradzić, wczuć się w problemy drugiego człowieka. Była wspaniałą osobą, łączymy się w bólu z rodziną - mówi z wielkim wzruszeniem lek. Bogumiła Wrońska z nowotarskiej przychodni zdrowia przy ul. Kopernika, gdzie przez ostanie prawie 20 lat zmarła pani doktor pracowała.

- Pochodziła z Dolnego Śląska. Skończyła wrocławską Akademię Medyczną, postanowiła potem osiąść w Nowym Targu. Pracowałam z nią kilkanaście lat, zaszczyciła nasze grono lekarskie, służąc pacjentom w miejskim szpitalu na Orkana i przez ostatni czas na Kopernika. Była dobrą mamą, babcią i naprawdę wspaniałą koleżanką - opowiada lek. Jadwiga Gad z przychodni przy ul. Kopernika. Zmarła pani doktor współtworzyła to miejsce. - Zawsze żyłyśmy w przyjaźni, stworzyłyśmy razem z innymi koleżankami tę przychodnię. Odeszła cząstka nas, tak ważna dla wszystkich! - dodaje dr Gad.

Na drzwiach wejściowych przychodzi przy Kopernika jest umieszczona klepsydra z kondolencjami dla rodziny i informacjami o śmierci lekarki. Z kolei uczestnicy pogrzebu zamówili wiele Mszy św. w intencji zmarłej pani doktor.

Dr Krośniak-Czapińska zmarła na skutek doznanych obrażeń w wyniku wypadku na Dunajcu. Jej wnuczka wpadła do rzeki, a pani doktor pośpieszyła jej na pomoc. Zdarzenie zobaczył wędkarz, zaczął ratować obie osoby. Dziecku nic się nie stało, natomiast lekarka była reanimowana. Po kilkunastu godzinach zmarła w szpitalu.

Dr Krośniak-Czapińska miała 58 lat. Msza św. żałobna zostanie odprawiona w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Kościelnikach Średnich na Dolnym Śląsku 26 lipca o godz. 12. Po liturgii prochy zmarłej zostaną odprowadzone na miejsce spoczynku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama