Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Duża fala dobra przejdź do galerii

W niedzielę w przystani "Jędruś" w Czorsztynie cumowało... samo dobro!

W niedzielę 23 lipca przy przystani "Jędruś" odbyło się II Pienińskie Dychanie. Tym razem celem wspólnej zabawy była pomoc Marysi Nowak, cierpiącej na zanik mięśni. Przez cały dzień na scenie w przystani występowali liczni artyści, którzy oczywiście nie chcieli żadnej gaży. Przed publicznością zagrały zespoły: Waks, Barba, Murań Parzenica, kapela z Bukowiny Tatrzańskiej oraz soliści: Magdalena Panek, Karolina Banaś, Kinga Garb, Piotr "Lupi" Lubertowicz, Ania Rusin.

Chętnych do niesienia pomocy Marysi nie brakowało. Były także atrakcje dla dzieci. Do Czorsztyna dojechali policjanci z quadem i całym policyjnym oprzyrządowaniem. Można było także pomalować sobie twarze i poskakać na dmuchańcach.

Co ciekawe, dochód z biletów ze statków gondolowych, które pływają po jeziorze, został również przekazany na walkę z chorobą Marysi. Akcja niesienia pomocy odbywała się pod auspicjami Fundacji im. Adama Worwy w Nowym Targu i dzięki wielu sponsorom, którzy ufundowali bardzo cenne nagrody w loterii fantowej. Wydarzeniu od strony medialnej patronował "Gość Niedzielny".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama