Nowy numer 45/2018 Archiwum

Loty prosto z Krakowa

W lipcu krakowskie lotnisko obsłużyło 553 175 pasażerów. W ubiegłym miesiącu odnotowano 4193 operacje lotnicze.

- Ponad 2 tys. pasażerów skorzystało w lipcu z połączenia pomiędzy stolicą Małopolski a Chicago, 90 proc. miejsc zostało sprzedanych na tej trasie. To dobry początek dla rejsów długodystansowych - komentuje Radosław Włoszek, prezes Zarządu Kraków Airport.

Z kolei na miejsce letniego odpoczynku najczęściej pasażerowie wylatujący z Krakowa wybierają Półwysep Iberyjski. Podobnie jak w czerwcu, powodzeniem cieszą się nowe kierunki - Porto i Walencja. Pasażerowie planowali urlop również w Barcelonie, Maladze, na Gran Canarii i Majorce. - A już w sezonie zimowym będzie można polecieć do stolicy Portugalii - Lizbony oraz do Marrakeszu w Maroku - mówi R. Włoszek.

Przypomnijmy, że najważniejsze wydarzenie w lipcu w Kraków Airport to inauguracja połączenia do Chicago. To jedno z 27 nowych połączeń z krakowskiego lotniska w 2017 roku. Oficjalna część uroczystości odbyła się w terminalu pasażerskim. Jej gospodarzami byli prezes Zarządu Kraków Airport R. Włoszek oraz Rafał Milczarski, prezes Zarządu PLL LOT. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury i budownictwa, Walter Braunohler, konsul generalny USA w Krakowie, przedstawiciele parlamentu, władze wojewódzkie i samorządowe, osoby reprezentujące firmy i instytucje współpracujące z lotniskiem oraz pasażerowie inauguracyjnego rejsu.

Dodatkowymi atrakcjami były przelot boeinga 787 dreamliner nad krakowskim lotniskiem (tzw. low pass) oraz tradycyjny salut wodny na powitanie rejsu z Chicago. Salut wodny, przygotowany przez strażaków z Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej, został uhonorowany certyfikatem Arch of Triumph w cotygodniowym konkursie organizowanym przez branżowy portal anna.aero Airline and Airport News & Analysis.

Od lipca pasażerowie, klienci hotelu Hilton Garden Inn Kraków Airport, korzystając z wygodnej zadaszonej kładki, mogą przejść na przystanek pociągu, do garażu wielopoziomowego czy do terminalu. Stalowa konstrukcja łącznika o długości 13 m waży ponad 32 t i znajduje się 5 m nad ziemią. Wykonawcą kładki jest firma IDS-BUD SA z Warszawy.

Kraków Airport już po raz drugi zorganizował dla pracowników konkurs grantowy "Wspieramy Wolontariuszy". Wkrótce zostanie zrealizowanych 5 projektów: "Program powszechnego dostępu do defibrylatora AED w Rusocicach", szatnia i sala w Szkole Podstawowej w Zabierzowie zostanie dostosowana do potrzeb najmłodszych, zorganizowane zostaną zajęcia sportowo-rekreacyjne "Nie ma czasu na nudę..." w Cianowicach, na Farmie Życia zostaną odnowione pomieszczenia dla podopiecznych fundacji, a w Ludowym Klubie Sportowym Lotnik Kryspinów zostaną zaadaptowane szatnia i świetlica sportowa, w których zostanie również zaprezentowana historia powstania klubu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy