Nowy Numer 29/2018 Archiwum

To nie jest kwestia emocji

Mszy św. rozpoczynającej tegoroczną wędrówkę archidiecezji do Częstochowy po raz pierwszy przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

Metropolita krakowski zachęcił pielgrzymów wyruszających 6 sierpnia z Wawelu na Jasną Górę, aby podczas drogi do Matki Bożej głosili prawdę o Jezusie Chrystusie, który jest Bożym Synem przychodzącym na świat, by pojednać ludzi z Bogiem. Jak podkreślił, bardzo ważnym znakiem jest trud podejmowany przez pątników, który nie jest kwestią emocji, ale odsłania istotne pokłady człowieczeństwa. Jak dodał, nie można też nie zauważyć, jak wiele podczas wędrowania znaczą jedność i okazywanie sobie pomocy ze współwędrującymi.

– Ważne jest również budowanie wspólnoty między wami, pielgrzymami, a tymi wszystkimi, którzy zechcą was przyjąć do swoich domów – wyjaśnił, życząc pątnikom doświadczenia tego, co znaczą: Kościół, wspólnota wiary, nadziei i miłości, pokrzepianie się Ciałem i Krwią Chrystusa w Eucharystii oraz otwieranie się każdego dnia na Jego słowo. Arcybiskup życzył także pielgrzymom, by nie zabrakło im sił do modlitwy w drodze, i poprosił ich o wstawiennictwo w intencji ojczyzny, aby nie wyrzekła się swojej tożsamości, od samego początku budowanej na chrześcijańskiej wierze. – Módlcie się, aby Polacy nie rezygnowali z tych wartości, dzięki którym możemy z dumą myśleć o naszej tożsamości trwającej już ponad 1050 lat – apelował.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma