Nowy numer 39/2020 Archiwum

Barok na Spiszu

Zwiedzanie zabytkowych kościołów z przewodnikiem, koncerty znanych i cenionych artystów - 12 sierpnia rusza VI Festiwal "Barok na Spiszu". Odbędzie się w kilku kościołach archidiecezji krakowskiej, leżących na pograniczu ze Słowacją.

- Tematem tegorocznej edycji jest "Muzyka na dworach polskich". Podczas tej odsłony zostaną zaprezentowane utwory kompozytorów zarówno polskich, jak i tych, którzy na dwory polskie przybywali, czerpiąc stąd inspirację lub zostawiając swój ślad - mówił Rafał Monita, inicjator festiwalu.

Wszystkie koncerty będą się odbywały w pięknych, zabytkowych wnętrzach kościołów spiskich w Niedzicy, Frydmanie, Jurgowie, Kacwinie, Krempachach i Łapszach Wyżnych. Przed koncertami, jak rok temu, zaplanowano oprowadzanie po kościołach, a w trakcie koncertu - miniwykład.

Inauguracyjny koncert odbędzie się 12 sierpnia, tj. w sobotę, w kościele św. Bartłomieja w Niedzicy. W zbliżający się weekend zaplanowano również koncert 13 sierpnia w Łapszach Wyżnych. Kolejna odsłona festiwalowa będzie w kościele w Kacwinie 15 sierpnia. Początek zawsze o godz. 17.30.

Wszystkie szczegóły dotyczące festiwalu, a także jego dokładny program można znaleźć na stronie internetowej: www.baroknapiszu.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama