Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Zdjęcia, które łączy Kraków

"Opowieści fotografistów" to 48 fotografii prezentujących twórczość znanych krakowskich fotografów.

Kuratorem wystawy jest Ewa Kozakiewicz, autorka 3-tomowego albumu pod tym samym tytułem, okraszonego notami biograficznymi i wywiadami z krakowskimi fotografami. W czasie trwania wernisażu zaznaczyła ona, że wystawa jest opowieścią o Krakowie, stąd kontemplację prezentowanych zdjęć najlepiej rozpocząć od tego autorstwa Mariana Żyły, prezentującego Rynek Główny w Krakowie.

Wystawa przenosi w przeszłość, skłania do refleksji na temat zmieniającego się świata, ale też pokazuje, jak różnorodne może być podejście autorów do wykonywanego zawodu.

E. Kozakiewicz podczas wernisażu przyznała, że ekspozycja ma promować trzy części "Opowieści fotografistów", których pierwszy tom ukazał się w 2003 roku. Znalazły się tam fotografie reporterskie i artystyczne. W publikacji nie zabrakło również portretów lub autoportretów tytułowych fotografistów, których sylwetki i dzieła trafiły do publikacji.

"Opowieści fotografistów" otrzymały wyróżnienie w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla, w kategorii "publikacje".

Wystawę będzie można oglądać w krakowskim Muzeum Historii Fotografii (ul. Józefitów) do 10 września. W tym czasie będzie szansa kupić trzy tomy "Opowieści fotografistów" w promocyjnej cenie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama