Nowy numer 39/2023 Archiwum

Ludźmierz gotowy na przyjęcie pielgrzymów przejdź do galerii

Sumie odpustowej 15 sierpnia będzie przewodniczyć abp Marek Jędraszewski. Metropolita poświęci kaplicę św. Jana Pawła II, która znalazła się w dolnej części odrestaurowanego ołtarza polowego.

Podczas głównych uroczystości odpustowych Wniebowzięcia NMP w Ludźmierzu 15 sierpnia metropolita krakowski abp Jędraszewski poświęci kaplicę św. Jana Pawła II, która znajduje się pod odrestaurowanym ołtarzem polowym. Przy nim w 1997 r. Ojciec Święty poprowadził modlitwę różańcową, transmitowaną na cały świat. W tym roku mija 20 lat od tego wydarzenia.

Suma odpustowa, jak zawsze, rozpocznie się o godz. 11.30. W programie ludźmierskiego odpustu jest także Pasterka Maryjna, którą o północy z 14 na 15 sierpnia odprawi bp Jan Szkodoń. Przed Eucharystią zostanie rozstrzygnięty XXV Konkurs Poezji Religijnej im. ks. prof. Józefa Tischnera. Laureaci odczytają swoje wiersze, zostaną wręczone im nagrody przez podhalańskich samorządowców.

Pątnicy biorą udział w duchowym przygotowaniu do uroczystości, które prowadzi dominikanin o. Maciej Chanaka OP. W ramach duchowego przygotowania do odpustu w niedzielę 13 sierpnia odbył się koncert maryjny "Proś za nas".

14 sierpnia to dzień spowiedzi świętej. Kapłani w konfesjonałach będą niemal całą noc. Sakramentu pokuty będą udzielać także przed i po Pasterce Maryjnej.

Policja, OSP i duszpasterze zwracają się z apelem do mieszkańców Ludźmierza, by ograniczyli poruszanie się samochodem w dniach odpustu oraz stosowali się do wszelkich poleceń strażaków i służb porządkowych.

Parking dla samochodów osobowych z przepustką będzie na trawniku za Domem Pielgrzyma, a dla autokarów - przy pętli autobusowej oraz przy ul. Nowotarskiej; parking przy organistówce przeznaczony będzie dla osób niepełnosprawnych.

Duszpasterze ludźmierscy proszą parafian o gościnność wobec pielgrzymów, aby użyczyli swoich podwórek do zaparkowania samochodów - otwarta brama będzie znakiem, że tam można zaparkować.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast