Nowy numer 39/2020 Archiwum

Szczególna lekcja wdzięczności

W najbliższą niedzielę - 20 sierpnia - już po raz 4. do Łagiewnik zjadą czciciele Bożego Miłosierdzia z całej Polski.

Będą dziękować za konsekrację łagiewnickiej bazyliki i zawierzenie świata Bożemu miłosierdziu, których 15 lat temu dokonał Jan Paweł II.

- Kiedy pielgrzymi z całego świata przychodzą przed obraz Jezusa Miłosiernego, dostrzegają, że patrzy On z wielką troską nie tylko w ich oczy, ale także w serca i sumienia, aby je napełnić swoją przebaczającą miłością. Mamy nadzieję, że ta pielgrzymka będzie szczególną lekcją wdzięczności - zapowiada ks. Franciszek Ślusarczyk, rektor sanktuarium w Łagiewnikach.

4. Pielgrzymka Czcicieli Bożego Miłosierdzia rozpocznie się w niedzielę o godz. 7. Eucharystii o godz. 10.30 przewodniczyć będzie kard. Stanisław Dziwisz, który poświęci tablicę upamiętniającą pobyt papieża Franciszka w Łagiewnikach. - Ojciec Święty przyprowadził tu młodych z całego świata. Po przejściu przez Bramę Miłosierdzia zasiadł w konfesjonale i tam podjął wymowną posługę miłosierdzia. Ta tablica ukazuje tę piękną kartę historii sanktuarium - zaznacza ks. Ślusarczyk.

Mszę św. o godz. 15.20 odprawi natomiast abp Marek Jędraszewski. Wierni swoje pielgrzymowanie zakończą wieczorem 3. częścią nabożeństwa "Droga Miłosierdzia".

Przez cały dzień w specjalnych namiotach na terenie sanktuarium prezentowane będą dzieła miłosierdzia, jak Wspólnota Rodziców Dzieci Utraconych, Poradnia Miłosierdzia, duszpasterstwo "Sychar" i wiele innych. Z kolei w auli Jana Pawła II od 10.00 co dwie godziny wyświetlane będą filmy religijne - "Ślady stóp", "Jak Bóg da" czy "Teraz i w godzinę śmierci".

Organizatorzy chcą również zaprosić wiernych z różnych stron Polski do trwania na wieczystej adoracji w Łagiewnikach każdego dnia przez cały rok. - Potrzebujemy wielu tysięcy osób, które poświęcą jedną godzinę w roku, by Pan Jezus nie był samotny - apeluje ks. Zygmunt Kosowski, prezes Fundacji Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W przeddzień pielgrzymki o godz. 19 odbędzie się natomiast koncert poświęcony kard. Franciszkowi Macharskiemu, zatytułowany "Jezu, ufam Tobie". Wystąpią podczas niego znani polscy artyści, a wśród nich Halina Frąckowiak, Maleo Reggae Rockers czy Józef Skrzek. Towarzyszyć im będzie Orkiestra Symfoniczna Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Więcej informacji o wydarzeniach w Łagiewnikach można znaleźć na stronie: www.milosierdzie.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama