Nowy numer 38/2023 Archiwum

Przeżywanie tajemnicy chrześcijańskiej

Abp Marek Jędraszewski poświęcił i erygował w Czarnym Dunajcu kaplicę cmentarną pod wezwaniem Zmartwychwstania Pańskiego.

- Przy grobach można i należy przeżywać tajemnicę chrześcijańskiej nadziei i wiary w Boże miłosierdzie - mówił metropolita krakowski.

W imieniu wszystkich wiernych i gości hierarchę powitał ks. Krzysztof Kocot, proboszcz parafii i zarazem dziekan czarnodunajecki. - To wielki owoc wiary ludu tej ziemi, trudu ludzkich rąk i ofiarności parafian z Czarnego Dunajca, Starego Bystrego i Wróblówki, i rozsianych po całym świecie. Chcemy budować żywy kościół, wspólnotę ludzi wierzących w zmartwychwstanie - mówił duchowny.

Po poświęceniu kaplicy na parafialnym cmentarzu została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył abp Jędraszewski. - To miejsce, gdzie będziemy żegnać tych, którzy odchodzą, a jednocześnie budować nowe więzy miłości i nadziei, które sprawiają, że nasze życie ma sens - mówił na zakończenie uroczystości metropolita.

Parafia Przenajświętszej Trójcy w Czarnym Dunajcu współtworzy dekanat o tej samie nazwie. Należą do niej wierni z Czarnego Dunajca, Starego Bystrego i Wróblówki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast