Nowy numer 39/2023 Archiwum

Biskup tarnowski powołał delegata ds. mediów

Jego zadaniami będą m.in. konsultacje w zakresie współpracy z mediami i opiniowanie jakości działań ewangelizacyjnych w mediach diecezjalnych.

Delegatem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża ds. mediów został mianowany ks. dr hab. Michał Drożdż, profesor UPJPII w Krakowie.

Jego zadaniami będą konsultacje w zakresie współpracy z mediami, opiniowanie jakości działań ewangelizacyjnych w mediach diecezjalnych, konsultacje w zakresie wykorzystania mediów do celów ewangelizacyjnych, pomoc i troska o kompetencje medialne oraz duchowość medialną w pracy medialnej i odbiorze mediów.

Ks. prof. Drożdż jest teologiem, filozofem, cenionym medioznawcą. Jest autorem kilkudziesięciu artykułów oraz książek z obszaru filozofii nauki, filozofii mediów, teorii mediów, etyki mediów.

Ks. Drożdż jest dyrektorem Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, kierownikiem Katedry Mediów i Komunikacji Społecznej Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Niedawno został konsultorem Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP.

Był współzałożycielem i jednym z wicedyrektorów Radia RDN Małopolska, ówczesnego Radia Dobra Nowina. Obecnie jest szefem rady programowej rozgłośni diecezjalnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast