Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Małopolska Pomorzanom

Połamane drzewa, zniszczone gospodarstwa domowe, wiele osób rannych i 6 ofiar śmiertelnych. To żniwa nawałnicy, która przeszła nad Polską w nocy z 11 na 12 sierpnia. Nasza diecezja włącza się w pomoc.

Usuwanie skutków gwałtownej burzy potrwa latami, a niektóre rany nigdy się nie zabliźnią, jednak dzięki akcji zorganizowanej przez Caritas Polska pomóc może każdy z nas.

Na prośbę przewodniczącego Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego Caritas Archidiecezji Krakowskiej także włączyła się w akcję. - Mieszkańcy Małopolski, w tym archidiecezji krakowskiej, zawsze reagują na wezwanie o pomoc. Dzięki ich zaangażowaniu i tym razem możemy pomóc poszkodowanym przez nawałnicę - zapewnia Agnieszka Homan z Caritas Kraków.

Jak informuje, wpłaty na rzecz poszkodowanych można dokonać w kasie biura Caritas przy ul. Ossowskiego 5 lub na specjalnie uruchomione konto. - Nie zbieramy darów rzeczowych, prosimy o pomoc materialną, bo ona jest teraz najbardziej potrzebna - tłumaczy A. Homan.

Zbiórka potrwa do końca sierpnia. Ci, którzy chcą do niej dołączyć, mogą wysłać SMS z hasłem: "WICHURA" pod numer 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub zrobić przelew na konto Caritas Polska: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384, z dopiskiem: "WICHURA".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama