Nowy Numer 38/2020 Archiwum

Mistrzowie jeżdżą w pasach

Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego uczy Małopolan, jak prawidło zapinać pasy w samochodzie i montować foteliki dla dzieci.

Jest to część kampanii społecznej "Mistrzowie w pasach", która pokazuje, jak ważne jest zachowanie bezpieczeństwa, zwłaszcza podczas licznych wakacyjnych podróży.

Z tej okazji eksperci spotkają się z mieszkańcami Małopolski na tzw. pit stopach, czyli w plenerowych punktach instruktażowych. Pierwszy z nich zorganizowany będzie już 25 sierpnia w Krakowie na stacji paliw Lotos przy al. Pokoju 91 od godz. 13 do 19. Kolejnego dnia spotkanie przeniesie się na stację paliw w Jaworniku.

Podczas tych spotkań przewidziane są instruktaże zapinania pasów samochodowych i montowania fotelików dziecięcych, warsztaty, atrakcje dla najmłodszych, a także konkursy z nagrodami. Wszystko po to, by wykreować modę na bezpieczną podróż.

Uczestnicy warsztatów otrzymają pakiet materiałów edukacyjnych. Ponadto każdy może zostać "Mistrzem w pasach" lub "Mistrzem w foteliku", biorąc udział w konkursie trwającym od początku kampanii. Jak podkreślają organizatorzy, prócz odznaczeń i prezentów wygraną jest także bezpieczne życie i zdrowie.

Akcja "Mistrzowie w pasach" organizowana jest już po raz 4. Od samego początku jest ona skierowana do kierowców i pasażerów, a od tego roku również do instruktorów i osób uczących się jeździć.

Choć statystyki dotyczące zapinania pasów z roku na rok są coraz lepsze, kampania ta chce przekonać do zmiany postaw również tych, którzy w ogóle nie zapinają pasów, podczas jazdy ryzykując życiem swoich i innych. Ambasadorem kampanii jest Kajetan Kajetanowicz, czterokrotny mistrz Polski w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i dwukrotny mistrz Europy.

Do grudnia w całej Polsce zaplanowano prawie 50 wydarzeń. Oprócz "pit stopów" odbędą się także lekcje bezpieczeństwa dla dzieci w szkołach i przedszkolach, szkolenia dla instruktorów nauki jazdy, seminaria, a nawet pikniki i festiwale.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama