Nowy numer 39/2020 Archiwum

Klasyczna muzyka w zabytkowych murach

Kwartet Ostinato, założony przez studentki Lwowskiej Akademii Muzycznej im. M.Łysenki, wystąpił 25 sierpnia w krakowskim kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Pijarskiej.

Zespół tworzą Maria Melnyczuk (skrzypce), Zoriana Rybak (skrzypce), Łesia Pichmanec (altówka) oraz Diana Kucij (wiolonczela). Podczas piątkowego występu artystki zaprezentowały utwory ukraińskich i niemieckich kompozytorów. W zabytkowych wnętrzach świątyni zabrzmiała więc muzyka Wasyla Barwińskiego, Ludwiga van Beethovena, Mendelssohna-Bartholdiego i Myrosława Skoryka.

Koncert odbył się w ramach 42. festiwalu "Muzyka w Starym Krakowie", którego założycielem jest Stanisław Gałoński. - Prezentując arcydzieła słynnych kompozytorów, zabieramy zarówno mieszkańców naszego miasta, jak i turystów w muzyczną podróż po Krakowie. Podczas festiwalu występują nie tylko sławni artyści, ale też początkujący, wybitni muzycy - informował S. Gałoński.

Festiwal potrwa do 31 sierpnia. Koncerty odbędą się jeszcze m.in. w kościele Świętych Piotra i Pawła oraz bazylikach franciszkanów i dominikanów. Program koncertów można znaleźć na stronie internetowej mwsk.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama