Nowy numer 8/2021 Archiwum

Jubileusz w rytmie przebojów

Świętuje go działająca od 1992 r. Spółdzielnia Mieszkaniowa Kurdwanów. Z tej okazji 3 września odbędzie się 24. już festyn żegnający lato i witający jesień. Gwiazdą wydarzenia będzie Urszula obchodząca 40-lecie pracy artystycznej.

Jej koncert rozpocznie się o godz. 20. Wcześniej, bo już o godz. 18, zaśpiewa zespół Bayer Full, który na polskiej scenie muzycznej pojawił się - jako pionier gatunku disco polo - już w 1984 r., a więc 33 lata temu. Z kolei o godz. 16 do tańca i wspólnego śpiewania największych przebojów rodem ze słonecznej Italii zaprosi wszystkich Roberto Zucaro. Ten pochodzący z Bari Włoch karierę rozpoczynał w Apulii, a w 1996 r., podczas koncertu w regionie Marche, poznał dziewczynę z Polski, z którą nie tylko zapragnął zaśpiewać w jej kraju, ale potem również tutaj zamieszkać. W trakcie festynu "Jesień Kurdwanów 2017" usłyszymy więc covery takich hitów, jak: "L’Italiano", "Felicità", "Ci sarà", "Tornerò", "Susanna", "Volare", "Baila morena", "Acapulco", "Fuoco nel fuoco".

- Gdy w 1992 r. wyodrębniła się nasza spółdzielnia mieszkaniowa, postanowiliśmy nie tylko jak najszybciej doprowadzić do jak najlepszego stanu budynki, ale także zadbać o mieszkańców, dlatego już rok później odbył się pierwszy festyn, który z biegiem lat stał się tradycją - opowiada Jerzy Hanarz, zastępca prezesa ds. technicznych SM Kurdwanów Nowy.

Jak dodaje, na wielu osiedlach widać, że nowe bloki ciągle są odgradzane przez developerów i mają specjalne bramy wjazdowe. - A my chcemy, żeby te ogrodzenia znikały - jeśli nie fizycznie, to mentalnie, bo wszyscy powinniśmy być razem. Dlatego o mieszkańców dbamy przez cały rok, organizując różne akcje dla dorosłych i dla dzieci oraz współpracując z parafią Podwyższenia Krzyża Świętego. Na festyn zapraszamy również tych, którzy mieszkają na innych osiedlach - podkreśla J. Hanarz.

Co ważne, pieniądze na tę imprezę pochodzą od różnych sponsorów, którzy chcą działać dla dobra wspólnego.

Podczas festynu nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych, dorosłych i najstarszych - i to bez względu na pogodę. - Były festyny zimne i gorące, a nawet takie, że chodziliśmy po wielkim błocie. Bez względu na warunki atmosferyczne, chętni do zabawy zawsze byli - przekonuje Piotr Wasilewski z Agencji Wasilewski, która od zawsze czuwa nad organizacją festynu.

Wszystko rozpocznie się już o godz. 10.30, kiedy zostaną otwarte plac zabaw oraz różne stoiska. Z kolei od godz. 13 rozpoczną się występy muzyczne, taneczne, pokazy i konkursy. O godz. 15 przez osiedle przemaszeruje Orkiestra Reprezentacyjna Miasta i Gminy Myślenice, a od godz. 11 do 16 trwać będzie akcja krwiodawstwa, na którą zaprasza Hutniczy Klub Honorowych Dawców Krwi PCK w Krakowie. Wieczór zakończy się o godz. 21.30 tradycyjnym pokazem sztucznych ogni.

Szczegółowy program można znaleźć na stronie: www.kurdwanownowy.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama