Od 1 do 3 września parafia Najświętszego Salwatora będzie przeżywać doroczne triduum ku czci bł. Bronisławy.
W programie uroczystości są adoracja Najświętszego Sakramentu - w piątek i sobotę po Mszy św. o godz. 8 rano, a w niedzielę - po Mszy o 13.15. Każdego dnia o godz. 12 parafianie są też zaproszeni do udziału w modlitwie "Anioł Pański", o 15 - w Koronce do Bożego Miłosierdzia, a o 17.30 - w nabożeństwie różańcowym. Najważniejsze w planie poszczególnych dni będą z kolei Msze św. w piątek i sobotę o godz. 18, a w niedzielę - o 19, którym przewodniczyć będą kolejno: o. Tomasz Handgratinger (generał zakonu norbertańskiego), księża z parafii Najświętszego Salwatora i oo. dominikanie.
Błogosławiona Bronisława żyła w XIII w., była krewną św. Jacka i bł. Czesława. Mając ok. 16 lat, wstąpiła do zakonu norbertanek i szybko została przełożoną zgromadzenia. Słynęła z ofiarnej służby najbardziej potrzebującym, szczególnie w czasie zarazy w 1224 roku. Podczas najazdu Tatarów w 1241 roku wraz z siostrami została zmuszona do opuszczenia klasztoru i ukrywania się w lesie. O tym wydarzeniu krąży legenda, a miejsca, gdzie miały chować się zakonnice, nazwano Panieńskimi Skałami.
Po wojnie Bronisława zaangażowała się w pomoc jej ofiarom oraz w odbudowę splądrowanego i spalonego klasztoru. Jako przełożona zgromadzenia wprowadziła zwyczaj codziennego odmawiania Różańca. Zmarła 29 sierpnia 1259 r. podczas modlitwy na wzgórzu Sikornik, obecnie nazywanego Wzgórzem bł. Bronisławy.
Kult zakonnicy bardzo szybko rozwinął się w Krakowie. Jej wstawiennictwa przyzywano szczególnie w trudnych dla miasta i ojczyzny sytuacjach, jednak beatyfikował ją dopiero papież Grzegorz XVI w 1839 r.
Bł. Bronisława jest patronką ludu krakowskiego, dobrej sławy oraz diecezji opolskiej, w której się urodziła.